Čeští florbalisté porazili silné Švýcary a jdou do čtvrtfinále jako vítězové skupiny A

(Aktualizováno před )

Jednou jsi dole, jednou nahoře, mohou si říkat čeští florbalisté. Po nedělní porážce s Lotyšskem si možná čeští fanoušci řekli, že ani tento tým nebude mít na medaili z domácího světového šampionátu. Jenže včerejší výhra nad silnými Švýcary ukázala, že v českém celku síla je. Vítězství nad hráči helvétského kříže posouvá Čechy přímo do čtvrtfinále. V něm se ve čtvrtek v 19:30 střetnou s vítězem duelu Dánsko – Estonsko.

První třetina byla velmi bohatá na góly. Švýcaři se ujali vedení už ve 2. minutě. Našim se povedlo odpovědět v deváté minutě a to dokonce dvakrát. Jednu z branek dával teprve 16letý Filip Langer. “Po gólu to ze mě trošku spadlo a byl jsem fakt rád. Myslím, že jsem tím dost pomohl týmu. Nemůžu se koukat na to, že mi je šestnáct. Dal jsem gól, od toho jsem tady. Soupeřům je to úplně jedno, kolik mi je, takže u mě to musí být stejné,” prohlásil střešovický útočník. Švýcaři sice ihned dali vyrovnávací gól, naše hráče to však nezlomilo a okamžitě si vzali vedení zpět na svou stranu.
Oproti prvnímu dějství bylo to druhé gólově naprosto hluché.
Branky si hráči obou týmu nechali až na třetí třetinu. Nejdříve se trefili Švýcaři, našim se však zalíbilo vést, postaral se o to Beneš. Když poté Jendrišák s Delongem (vstřelil hattrick) přidali další dvě branky, bylo o utkání v podstatě rozhodnuto. Naši sice ještě inkasovali jednu branku, to však bylo ke konci zápasu. Pak už si vedení udrželi.

“Konečně jsme zahráli to, co bychom měli. Ukázali jsme, že Česko není tým, který patří někam dolů, a umíme hrát světový florbal. Myslím, že si dlouhodobě na Švýcary věříme, a teď se to ukázalo,” dodal Filip Langer.

ČR – Švýcarsko 6:4 (3:2, 0:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 9. Delong (Dóža), 9. Langer (Marek Beneš), 11. Delong (Ondrušek), 43. Marek Beneš (Veltšmíd), 46. Jendrišák (Dóža), 48. Delong (M. Pražan) – 2. Ch. Meier (Maurer), 10. Riedi (Maurer), 41. Zaugg (M. Hofbauer), 58. Berry (Braillard). Rozhodčí: Heinola, Marttinen (oba Fin.). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5942.

Česko: Souček – Kisugite, Němeček, Garčar, M. Pražan, J. Bauer, Garčar, Veltšmíd – Curney, Jendrišák, D. Šebek – Delong, Dóža, Ondrušek – Marek Beneš, Langer, Rýpar – od 32. navíc M. Krbec. Trenéři: Petri Kettunen, Milan Fridrich, Radek Sikora a Akseli Ahtiainen.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz