Čeští basketbalisté nepřestávají šokovat. Hladce si poradili i s Brazílií!

(Aktualizováno před )

Čeští basketbaloví reprezentanti porazili v základní skupině Turecko a postoupili tak mezi nejlepších šestnáct týmů světa. Už to bylo vnímáno v našich končinách jako kdyby Česko získalo medaili. I kdyby už naši košíkáři v osmifinálových bojích nic nevyhráli, i tak by se vraceli domů jako hrdinové. Jenže oni dnes dokázali, že v nich dříme velký potenciál, o kterém možná ani sami nevěděli. A už vůbec to netušili brazlští basketbalisté, kteří přišli o jasnou možnost zajistit si postup mezi nejlepší osmičku.

ČR – Brazílie 93:71 (20:16, 45:32, 65:46)

Český tým od začátku vedl. Byla na něm vidět pohoda, kterou si přenesl ze zápasu s Tureckem. Zároveň je na Češích znát, že se nebojí velkých jmen z NBA. Satoranský navíc opět skvěle dirigoval hru a ještě dával důležité koše. “Hrajeme dobrý basketbal, skvěle si dáváme míč. Chemie v týmu funguje. A jak pořád říkám, máme velká srdce. Jsme připraveni, hráči dělají to, co po nich chceme. Často ještě víc. A hrajeme beze strachu z jakýchkoli velkých jmen. To je hodně důležité,” prohlásil trenér českého výběru Ronen Ginzburg.

A protože Řecko podle předpokladů prohrálo s USA, mohou si Češi v pondělí dovolit prohrát právě s Řeckem o jedenáct bodů. Na to se ale naši určitě nebudou spoléhat a pokusí se porazit i další světový tým. “Kdyby mi někdo řekl, že budu hrát v pondělí s Řeckem o čtvrtfinále, tak mu neuvěřím nikdy. Je neskutečné, co se tady pro nás zatím děje. Musíme se znovu připravit a zůstat hladoví. To je to nejdůležitější,” řekl Tomáš Satoranský.

Jedinou nepříjemností z dnešního utkání je zranění rozehrávače Schilba, který si vyvrknul kotník. “Po poradě s lékařem to vypadá, že by kotník neměl mít zlomený, i když to vypadalo hodně ošklivě. Ale rozhodne až nemocniční vyšetření, kam míří rovnou z arény. Do dvou hodin bychom měli být chytřejší. Držíme palce, aby to nebylo nic vážného. Doufejme, že je to jen výron, který snad nebude nijak velký,” řekl manažer českého týmu Michal Šob.

Sestava ČR: Satoranský 20, Balvín 15, Bohačík 12, Hruban 8, Kříž 6 – Auda 14, Schilb 6, Pumprla, Peterka oba 5, Šiřina 2, Vyoral, Palyza oba 0. Nejvíce bodů soupeře: Benite 12, Huertas, Barbosa oba 11. Fauly: 13:19. Trestné hody: 18/13 – 10/9. Trojky: 8:8. Doskoky: 39:28.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz