Čeští basketbalisté nemají dost. Chtějí nejlepší umístění v historii!

(Aktualizováno před )

Neskutečná cesta českých basketbalistů jen tak nekončí. Po dnešním vítězství nad Polskem se zítra Češi střetnou se Srbskem o páté místo. Pokud by se jim povedlo zvítězit, dosáhli by na historicky nejlepší umístění českého (československého) týmu v historii. Zatím je maximem 6. příčka z roku 1970.

ČR – Polsko 94:84 (23:23, 43:35, 64:63)

Polští basketbalisté vstupovali do utkání více odpočatí, protože svůj čtvrtfinálový zápas odehráli v úterý, zatímco naši včera. Avšak Češi zase nastupovali do dnešního duelu s vědomím, že svého soupeře letos dvakrát v přípravě porazili.

Trenér českého výběru Ronen Ginzburg poslal pro začátek utkání na palubovku spíše hráče, kteří toho zatím na šampionátu mnoho neodehráli, tak aby si opory co nejvíce odpočinuly. I z toho důvodu si Poláci vytvořili devítibodový náskok.
Avšak poté co tahouni našeho mužstva postupně naskakovali do hry, se náš tým bodově na Poláky dotáhl a do konce prvního poločasu už Česko vedlo.
Ve třetí třetině si naši košíkáři dokonce vytvořili jedenáctibodový náskok. Naši severní sousedé sice manko postupně snižovali, avšak nejlepší střelec Hruban tři minuty před koncem zápasu trojkou definitivně zlomil jejich odpor.

Rozehrávač Tomáš Satoranský: „Dneska ráno se mi moc dobře nevstávalo, ale tenhle tým ukázal morální síly. Řekli jsme si, že prostě chceme bojovat o nejlepší umístnění českého a československého basketbalu na mistrovství světa – to se nám podařilo. Zaspali jsme trochu začátek, myslím, že bylo vidět, že mají Poláci trochu odpočatější nohy. Ale bojovností jsme si došli pro vítězství.“

Křídelník Vojtěch Hruban: „Chtěli jsme opravdu hodně vyhrát. Neměli jsme tolik energie, jako míváme, ale nechali jsme tam všechno, proto jsme velmi šťastní. Ocitli jsme se nahoře i dole, většinou času jsme prostě tlačili jeden druhého vpřed, tím pádem bylo vše jednodušší. A Srbsko na konec? Hodně těžký zápas. Můžeme slíbit, že jako obvykle ukážeme to nejlepší, co v nás je.“

Kouč Ronen Ginzburg: „Moji hráči pokaždé ukazují svoje lví srdce. Ale předvést tohle po včerejší prohře, po druhém zápase ve dvou dnech, když Poláci oproti nám měli volno? Je to úžasné. Píšeme dějiny. A tohle je prostě skvělá parta basketbalistů i lidí.“

O páté místo si Češi zahrají proti Srbsku, které si dnes poradilo s obhájci titulu i pětinásobnými mistry světa Američany. Pro USA to znamená, že si z letošního šampionátu odveze nejhorší umístění v historii…

Sestava a body ČR: Hruban 24, Satoranský 22, Bohačík 21, Balvín 9, Kříž 0 – Peterka 9, Pumprla 5, Šiřina 3, Auda 1, Schilb, Vyoral a Palyza všichni 0. Nejvíce bodů Polska: Waczyňski 22, Slaughter a Kulig po 12, Ponitka 11. Fauly: 17:18. Trestné hody: 15/11 – 18/15. Trojky: 13:9. Doskoky: 41:27.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz