Čeští basketbalisté mít medaili nebudou. I tak jsou hrdinové

(Aktualizováno před )

Čeští basketbalisté dnes odehráli na světovém šampionátu v Číně čtvrtfinálové utkání proti Austrálii. Tentokrát už překvapení svým fanouškům nepředvedli a favoritovi podlehli.

Austrálie – ČR 82:70 (17:17, 33:30, 63:48)

Češi nastoupili do zápasu i s rozehrávačem Schilbem, který původně kvůli zraněnému kotníku už neměl na šampionátu hrát. V první čtvrtině čeští hráči drželi s protinožci krok – 17:17. V českém týmu vždycky někdo střelecky vynikne. Po Balvínovi, Satoranském či Bohačíkovi se tentokrát dařilo Audovi, který k přesné střelbě ještě přidal rvavost a dynamiku. Tyto přednosti byly vlastní i jeho spoluhráčům, i proto poločas byl stále vyrovnaný – 33:30.
Avšak třetí dějství českému týmu vůbec nevyšlo. Zatímco Australané v něm dosáhli třiceti bodů, naši jen osmnácti.
Češi se sice nevzdali a poslední čtvrtinu vyhráli, na stažení bodové ztráty už to nestačilo.

“Austrálie ukázala, jak dobří hráči to jsou, je to spolufavorit na celkové vítězství. Já jsem v prvním poločase nezahrál moc dobře, byl jsem jeden z hlavních důvodů, proč jsme v útoku nehráli tak, jak bychom měli. Pak se to zlepšilo, ale oni jsou velice vyspělý tým, který byl nad naše síly,” podotkl Tomáš Satoranský.

„Mám pocit, že jsme se celý zápas tak nějak nedostali do útoku, do patřičné plynulosti. Nemyslím, že by to v obraně bylo tak špatné, ten poločas jsme udrželi na nízkém skóre, to až tak nevadilo. Teď nemáme moc času do dalšího zápasu, což je asi to nejhorší, protože Poláci už dneska odpočívají. Tam bude důležité si udělat aspoň nějakou náladu, abychom vyplavili aspoň nějaké hormony štěstí a připravili se,” uvedl Jaromír Bohačík.

Česko se zítra střetne s Polskem v souboji o 5. až 8. místo. Ať už utkání dopadne jakkoliv, už nyní je jisté, že čeští basketbalisté odjedou z Číny jako hrdinové, kteří pobláznili český sportovní národ.

Sestava a body ČR: Satoranský 13, Bohačík 8, Kříž 4, Hruban 2, Balvín 0 – Auda 21, Pumprla 10, Peterka 7, Schilb 5, Palyza, Šiřina a Vyoral všichni 0. Nejvíce bodů Austrálie: Mills 24, Goulding 14, Bogut 10. Fauly: 13:16. Trestné hody: 6/5 – 4/3. Trojky: 11:7. Doskoky: 41:34.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz