Českým tenistkám se na US Open dařilo. Dnes vstoupí do turnaje Kvitová

(Aktualizováno před )

Včera večer a poté v noci se rozehrál poslední grandslamový turnaj roku US Open. Do tenisových bojů zasáhla i pětice našich tenistek. Až na Bouzkovou všechny ostatní překročily úvodní kolo.

Nevyzpytatelné první kolo zvládla česká dvojka Karolína Plíšková, která vyřadila Kazašku Zarinu Dijasovou 6:4, 7:6. Ve druhé sadě ale měla naše hráčka namále. Kazaška promarnila čtyři setboly.

Dál pokračuje i Barbora Strýcová. Poradila si s americkou kvalifikantkou Danielle Laovou, kterou porazila 6:3, 6:4.

Postoupila i Lucie Šafářová, která zvládla duel s Chorvatkou Petrou Martičovou 6:4, 6:4. Kdo ví, možná je to její poslední účast ve dvouhrách na US Open a tak by se ráda dostala co nejdále. „Cítila jsem se dobře, držela jsem si servis a ztratila ho jenom jednou. Doufám, že se budu ještě zlepšovat.“
Po vleklých zdravotních problémech, které jí trápí v posledních dvou letech, je rozhodnuta nejet na podzimní asijskou šňůru. A zatím ještě nemá rozhodnuto, jak bude vypadat příští rok. Možná se bude věnovat už jen čtyřhře.

Poslední českou postupující tenistkou byla Karolína Muchová. Utkala se s Ukrajinkou Dajanou Jastremskou a vyřadila jí vcelku v pohodě 6:4, 6:2.

Vyřazena byla jen Marie Bouzková, která nestačila na Anu Bogdanovou z Rumunska, která zvítězila 6:4, 6:2.

Dneska se představí další naše čtyři hráčky a jediný Čech v soutěži. Především jsou fanoušci jistě zvědavi na naši tenistku č. 1 Petru Kvitovou, která se utká s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou. Markétu Vondroušovou čeká Rumunka Mihaela Buzarnescuová. Kristýna Plíšková se střetne s Kiki Bertensovou z Nizozemska a Kateřina Siniaková s Estonkou Anett Kontaveitovou.
Jiří Veselý by snad měl postoupit přes francouzského kvalifikanta Coretina Mouteta.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz