Češky s účastí vékáček skončily na Final Four třetí

(Aktualizováno před )

Evropská liga ve volejbalu žen konaná od letoška pod novou hlavičkou Golden European League 2018 vyvrcholila závěrečným turnajem Final Four v Budapešti. Reprezentace České republiky obsadila na půdě maďarské metropole konečné třetí místo a smečařka Lucie Nová coby jediná členka národního týmu z VK Prostějov přitom skoro nezasáhla do hry.

Češky nejprve nastoupily ke čtvrtečnímu semifinále proti domácím Maďarkám, jimž podlehly hladce 0:3. Nezvládnutý zápas strávila Lucka takřka celý na lavičce, odkud naskočila na plac v prvním i druhém setu pouze na malou chvilku. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera jasnou porážkou přišly o šanci postoupit do kvalifikace o příští ročník elitní Ligy národů (dosud World Grand Prix).

Chuť si výběr ČR alespoň trochu spravil pátečním vítězstvím 3:1 nad Finskem v duelu o třetí pozici, čímž získal pomyslný bronz. Nová ale tohle utkání strávila mezi náhradnicemi úplně celé, aniž by do něj jakkoliv zasáhla. Už dříve – po suverénním prvenství družstva v základní skupině – však okomentovala svou premiéru v reprezentačním áčku následovně. „První zápasy jsem sbírala zkušenosti a měla možnost dostat se na hřiště aspoň na pár míčů. V Bělorusku jsem pak dostala šanci nastoupit od začátku v základu, což mi udělalo velkou radost a myslím, že jsem svou roli zvládla. Takže u mě panuje spokojenost. Pro semifinále jsme chytily dobrý los, tudíž bychom mohly postoupit do finále a zabojovat o celkové vítězství,“ říkala Lucie před Final Four s nadějí, která nevyšla.

EUROPEAN GOLDEN LEAGUE ŽEN 2018
Final Four (Maďarsko, Budapešť)

Semifinále: Maďarsko – Česko 3:0 (21, 19, 19), Lucie Nová 0 bodů (krátce střídala). Bulharsko – Finsko 3:0 (21, 13, 14).

O 3. místo: Česko – Finsko 3:1 (17, 26, -25, 21), Lucie Nová 0 bodů (nenastoupila).

Finále: Maďarsko – Bulharsko 0:3 (-12, -25, -14).

Převzato ODTUD

- reklama -

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz