Český hydrometeorologický ústav vydal pro Plzeňský kraj varování před požáry

(Aktualizováno před )

Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý 24. července pro Plzeňský kraj výstrahu před nebezpečím požárů a vysokých teplot, platit bude do odvolání.

Český hydrometeorologický ústav doporučuje k eliminaci přehřátí a dehydratace organismu s možným poškozením zdraví v důsledku vysokých teplot omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách, nenechávat děti, ale i zvířata na přímém slunci, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Při pobytu na přímém slunci by měli lidé používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy) a také věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.

V lesích, ale i jinde v přírodě by neměli lidé rozdělávat oheň, vypalovat trávu, kouřit, odhazovat cigaretové nedopalky na zem, používat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Občané se také mají řídit místními vyhláškami a zákazy, které byly vydány k déletrvajícímu suchu a nebezpečí vzniku požárů i hospodařit úsporně s vodou.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz