Českolipští fotbalisté se poprvé představili po sestupu

(Aktualizováno před )

Na začátku letní přípravy českolipští hráči zajeli do Pěnčína, kde je na soustředění tým FK Přepeře, který v loňské sezóně ovládl liberecký krajský přebor a postoupil do Fortuna divize. Českolipský tým přijel v dosti okleštěné sestavě. Předseda klubu Jan Chadraba k tomu řekl: „Dnes to bylo první přípravné utkání, přijeli jsme v trošku okleštěné sestavě, protože kluci mají práci a ještě školní praxe. Chybí nám asi pět hráčů ze základu.“

První poločas patřil hráčům z Přepeře, hned v úvodu musel českolipský gólman Kadlec likvidovat nebezpečnou střelu Synka, jenže v 7.minutě Přepeře rozehráli rohový kop, míč se dostal k Ondrovi Pickovi a ten s tečí poslal balón mezi tři tyče 1:0. Lípa se snažila, ale soupeř jim moc nedovolil. Druhý gól padl v poslední minutě první půle, když Petr Novotný se prokličkoval k vápnu a pak poslal míč zpětně na Synka, ten prostřelil Kadlece v českolipské brance 2:0.

Ve druhém poločase Lípa srovnala hru a začala se prosazovat. Nejprve Šlechta vyzkoušel pozornost přepeřského gólmana střelou z 20 metrů. Po té střílel metr vedle branky Kaňkovský. Z následné akce Lakatoše, který našel před vápnem Kaňkovského, ten hned vystřelil, trefil obránce. V závěru utkání ještě zahrozil Vodrážka, když hlavičkoval těsně nad branku.

„Myslím si, že kluci po prvních běhavých trénincích, které jsme měli, tak se dobře pohybovali. My jsme to dnes brali jako fyzickou přípravu. Prohráli jsme 2:0, šance jsme měli, mohlo to být velice zajímavé, kdybychom nějakou využili. Jsem rád, že se nový hráči osvědčili, překvapili mne přístupem i výkonem. Uvidíme, budeme pracovat dál a v příštím nedělním utkání 22.7.2018 ( v Ruprechticích, výkop 10,30 hod.) se ukáže, jak na tom jsme.“ dodal Jan Chadraba.

Sestava Lípy: Kadlec – Hrdlička, Vodrážka, Šlechta – Mígl – Frömmel, Válek, Vaníček, Lakatoš – Šimon (46´Chadraba), Kaňkovský

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz