Českobudějovičtí fotbalisté chtějí v nové sezóně alespoň do baráže

Tradiční předsezónní tisková konference odhalila cíle Dynama v nové sezoně. Jihočeši by chtěli po 30. kole figurovat na pozicích zaručující alespoň baráž o první ligu, tedy do třetího místa. Na otázky novinářů odpovídal generální manažer Martin Vozábal, hlavní trenér David Horejš a kapitán A-týmu Jiří Kladrubský. Celou konferencí prováděl PR a Media manažer Aleš Strouha.

Českobudějovické Dynamo má za sebou povedenou letní přípravu. Porazili v ní ligovou Příbram, trápili mistra z Plzně, zaskočili pražskou Spartu a v generálce rozdrtili Benešov. Úspěch na mezinárodním poli zapsali černobílí proti Vorwärts Steyer. Jediným výraznějším neúspěchem je porážka s Táborskem v rámci soustředění v Třeboni. „Těší mě hlavně přístup hráčů v přípravných zápasech. Naopak je škoda, že někteří hráči jako Sajčič, Staněk nebo Wermke nemohli ze zdravotních důvodů odehrát tolik utkání. Příprava se vydařila, je na čem stavět, ale až mistrovská soutěž ukáže, jak na tom jsme,“ upozornil trenér A-týmu David Horejš.

Jednačtyřicetiletý kouč je spokojen i se změnami v kádru, které proběhly během letní přestávky. „Podařilo se nám prodat Peška s Mashikem do ligy. Odešli tři hráči, kteří obstarali 85% branek v minulé sezoně. Kromě Peška s Mashikem ještě Hašek. Museli jsme přivést náhrady, a tak přišel Matej Mrsić za Peška, za Mashikeho by měl dorazit David Ledecký, Filipa Haška by měl nahradit Vojtěch Gebert. Vrátil se Matěj Helešic, který v už klubu úspěšně působil. Získali jsme i Filipa Havelku, hráče s obrovským potenciálem. Další posilou je Robert Kovaľ. S doplněním kádru jsme tedy spokojeni,” přikyvoval Horejš.

Bývalý ligový obránce nakousl jméno útočníka Davida Ledeckého, který by měl být další posilou Dynama. Jeho příchod z polského Górniku Zabrze se řeší administrativně. „Je to odchovanec Sparty, co hrál v Jablonci, ve Znojmě, naposledy v Polsku. Jednáme s ním, jsme předběžně domluveni. Ale je to transfer ze zahraničí, takže se všechno protahuje. Potřebovali jsme posílit v útoku, takže to by měla být ta posila. Máme na něj dobré reference. V Polsku sice nyní nehrál, ale klub bude hrát Evropskou ligu, takže to je na něj velké sousto. Kromě Ledeckého by se mohl objevit ještě další hráč do útočné fáze,“ prozradil generální manažer Martin Vozábal.

Vozábal také odkryl cíle klubu pro nadcházející sezonu. „Chceme hrát nahoře. Nebudu říkat, jaké místo to znamená. Už jsem hráčům říkal, že chceme, aby odevzdali sto procent na hřišti v každém zápase. A pak uvidíme, na co to bude stačit. Myslím, že fotbalově jsme na tom velice dobře. Chtěli bychom urvat alespoň baráž,“ řekl bývalý záložník s tím, že rozpočet se bude pohybovat v rozmezí 30 – 35 miliónů korun. Naplnění rozpočtu výrazně pomohl i prodej Peška s Mashikem do Liberce.

Černobílí už finišují s přípravami na nedělní premiéru. Novou sezonu odstartují domácím utkáním proti Třinci. „Loni jsme měli těžký los, ale udělali jsme z toho deset bodů. První kola bývají specifická, opatrná. Na Třinec se dobře připravíme a věřím, že utkání zvládneme. Nicméně víme, že Třinec bude zřejmě patřit mezi celky z horní poloviny tabulky,“ upozornil Horejš na sílu soupeře. Kde v neděli naskočí kapitán Jiří Kladrubský, to zatím ani on sám neví. „Jsme připravený na všechny posty. Můžu hrát na kraji i ve středu obrany. Je na trenérovi, jak se rozhodne,” potvrdil Kladrubský, který generálku odehrál na pozici pravého beka. Pro úvod sezony nebudou k dispozici rekonvalescenti Sajčič a Staněk.

Dynamo v přípravě:
Dynamo – Příbram 2:1
Plzeň – Dynamo 4:3
Vorwärts Steyer – Dynamo 1:2
Dynamo – Sparta 2:1
BW Linec – Dynamo 8:0
Dynamo – Táborsko 1:3
Dynamo – Benešov 7:0

Změny v kádru:
Příchody:
Daniel Fišl – přestup Olympia Praha, Matěj Helešic – hostování Baník Ostrava, Vojtěch Gebert – přestup Teplice, Filip Havelka – hostování Sparta Praha, Robert Kovaľ – hostování Dukla Praha, Matej Mrsić – přestup Táborsko, Lukáš Kočí – přeřazení dorost, Marek Kalousek – přeřazení dorost.
Odchody:
Elvis Mashike – přestup Slovan Liberec, Jakub Pešek – přestup Slovan Liberec, Jindřich Kadula – konec profi kariéry, Milan Nitrianský – konec smlouvy, Jan Vondra – konec hostování, Erik Puchel – konec hostování, Filip Hašek – konec hostování.

Kádr Dynama pro sezonu 2018/19:
Brankáři: Zdeněk Křížek, Jindřich Staněk, Matěj Luksch.
Obránci: Daniel Fišl, Lukáš Havel, Matěj Helešic, Jiří Kladrubský, Lukáš Kočí, Pavel Novák, Michal Řezáč.
Záložníci: Patrik Čavoš, Adrián Čermák, Vojtěch Gebert, Filip Havelka, Petr Javorek, Marek Kalousek, Robert Kovaľ, Matej Mrsić, Martin Šplíchal, Roman Wermke.
Útočníci: Lukáš Pouček, Lazar Sajčič, Patrik Švantner, Ivo Táborský.
Realizační tým: Hlavní trenér: David Horejš, asistenti trenéra: Jiří Kohout, Jiří Lerch, trenér brankářů: Petr Pižanowski, kustod: Radomil Procházka ml., masér: Jakub Vogl, lékaři: Martin Scheichl, Martin Held, Karel Šustr, fyzioterapeut: Tomáš Skrbek.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Tvorba webových stránek: Webklient