Českobudějovická suverenita neustává

Jestli si někdo myslel, že díky obrovskému náskoku v čele první ligy České Budějovice lehce povolí, tak se mýlil. Ze stadionu třetího Přerovu si Jihočeši přivezli všechny tři body. Bylo to těsné vítězství 4:5 a domácí několikrát dokázal ztrátu snížit, ale kvalita českobudějovických hráčů se nakonec projevila. „Na začátku jsme neproměnili tři přesilovky, soupeř pak měl dvě a využil je. Cením si toho, že jsme se dokázali dostat do zápasu. Výborně nám vyšel začátek druhé třetiny. Bohužel jsme se nevyvarovali drobných chyb, které Motor potrestal. Po delší době jsme doma vstřelili čtyři góly a sahali po bodech. Abychom si je však mohli odnést, museli bychom hrát bez chyb,“ podotkl trenér Přerova Vladimír Kočara.

Zajímavý souboj proběhl mezi dvěma spolufavority první ligy, Chomutov hostil Vsetín. Domácí sice třikrát prohrávali (0:2, 2:3 a 3:4), pak se jim však třemi góly povedlo utkání zvrátit. „My jsme měli dobrý vstup do utkání, vedli jsme 2:0. V průběhu celého utkání jsme hráli solidně přesilovky, ale soupeři jsme nabídli některé góly úplně zadarmo. Nemám k tomu moc co říct. Byl to takový promrhaný zápas, který jsme měli od stavu 2:0 odehrát jinak,“ uvedl vsetínský kouč Luboš Jenáček.

V souboji dvou týmů bojujících o účast v předkole play-off se dařilo více Jihlavě, která zvládla lépe duel v Prostějově. „Do první třetiny jsme úplně dobře nevstoupili a prvních deset minut bylo z naší strany vlažnějších. Ale pak se náš pohyb zlepšil. Dostávali jsme se do šancí, byť ne úplně z tutovek, když jsme jeli skoro sami na branku třeba z úhlu. Jenže přišlo naše klasické – trefíme břicho gólmana nebo jde střela vedle. I když dnes se o tom mluví lépe a s úsměvem, když se vyhrálo. Ve druhé třetině jsem dali dvě branky. Nejprve v přesilovce po střele od modré hezkým průstřelem. Druhý gól byl také krásný. Ve třetí třetině, až na jednu chybu a jeden inkasovaný gól, musíme kluky pochválit. Utkání odbojovali, zvládli takticky dobře a nepustili Prostějov do nějakého extra tlaku, do extra šancí. Za tohle jim děkujeme a jsme rádi za tři body, řekl trenér Dukly Karel Nekvasil.

O vyřazovací část skvěle zabojovaly i Frýdek – Místek a Třebíč. Oba týmy vyhrály a mají po 53 bodech. Prostějov je na 57 bodech a Jihlava má ještě o čtyři více.

Chomutov – Vsetín 6:4 (2:2, 2:2, 2:0)
Branky: 16. a 20. Piché, 32. a 36. Hlava, 57. F. Suchý, 59. Stloukal – 2. Pechanec, 7. Rehuš, 29. Březina, 35. Slováček. Rozhodčí: Grech, Jechoutek – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 1745.

Litoměřice – Poruba 8:4 (3:0, 2:2, 3:2)
Branky: 5. a 21. Helt, 10. Strejček, 20. Marcel, 24. Korkiakoski, 50. Kangas, 56. Voženílek, 60. M. Kadlec – 36. Guman, 37. Sikora, 46. T. Jáchym, 51. M. Hlinka. Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 8:7, navíc Strejček – Brodek oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 810.

Přerov – Motor České Budějovice 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Branky: 19. Š. Kratochvil, 22. M. Zbořil, 37. Navrátil, 57. L. Forman z tr. střílení – 16. a 45. J. Kloz, 13. Pýcha, 30. Michnáč, 49. M. Beránek. Rozhodčí: Barek, Cabák – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. Diváci: 1903.

Slavia Praha – Havířov 4:6 (0:2, 2:1, 2:3)
Branky: 31., 52. a 54. Šmerha, 40. Vrdlovec – 4. a 43. Chroboček, 6. J. Dvořák, 24. F. Seman, 46. Werbik, 59. O. Procházka. Rozhodčí: Hucl, Pavlovič – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 475.

O účast v předkole play-off:

Benátky nad Jizerou – Kadaň 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
Branky: 10. a 60. A. Najman, 2. R. Duda, 8. A. Dlouhý, 36. Šafařovský – 44. M. Zabloudil, 59. Jan Müller. Rozhodčí: Valenta, Wagner – Bosák, Kotlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 180.

Třebíč – Ústí nad Labem 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Branky: 30. a 48. Bittner, 18. Tadeáš Král, 44. Szathmáry – 3. Vildumetz, 20. Krliš, 21. M. Tůma. Rozhodčí: J. Doležal, Ondráček – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:8. Využití: 3:1. Diváci: 937.

Prostějov – Jihlava 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 45. Divíšek – 33. J. Pohl, 36. Hrala, 49. Čachotský. Rozhodčí: Dědek, Vrba – Zídek, Kráľ. Vyloučení: 5:6, navíc Pekr (Jihlava) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 801.