Česko má grandslamového vítěze. Forejtek ovládl juniorku

(Aktualizováno před )

Dosud jen čtyři čeští tenisté dokázali ovládnou juniorský grandslam. Ivan Lendl zvítězil v roce 1978 v Paříži i Wimbledonu. David Škoch byl v roce 1992 nejlepší též ve Wimbledonu. Dušan Lojda si odvezl v roce 2006 vítězný pohár z US Open a před osmi lety se radoval z vítězství v Austrálii Jiří Veselý. Kromě “Ivana Hrozného” se ostatní tři ve světovém tenise neprosadili. To by rád změnil čerstvý vítěz juniorky na US Open Jonáš Forejtek. “Je skvělé být grandslamovým vítězem. A získat po dvou deblových i singlovou trofej je neskutečné. Nabral jsem hodně zkušeností a je to velká motivace do budoucna,” řekl Forejtek v New Yorku na tiskové konferenci.

Jak už Forejtek naznačil, má ve svém držení dva grandslamové tituly ze čtyřhry. V lednu na Australian Open zvítězil s Daliborem Svrčinou a v červenci ve Wimbledonu s Jiřím Lehečkou.

V nočním finále se osmnáctiletý tenista střetl s Američanem Emilianem Navou, kterého zdolal po setech 6:7, 6:0 a 6:2. Jak už výsledek napovídá, první set byl vyrovnaný, naopak zbývající dvě sady byly jasně v režii české naděje. “Ze začátku jsem byl nervózní a možná proto příliš pasivní, ale on hrál moc dobře. Pomohl mi brejk v první hře druhé sady, od té doby jsem odehrál dva dobré sety. Jsem se svým výkonem spokojený. Bylo to dobré,” pochvaloval si Forejtek.

Tím ale pro Forejtka splněné sny nekončí. Nyní se přesouvá do Bosny a Hercegoviny, kde český tým čeká 1. kolo evropsko-africké zóny Davisova poháru. “Ještě se neví, kdo nastoupí, ale na svůj případný první start se moc těším. Uvidíme, jak mi to půjde,” dodal Forejtek.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz