České tenistky se do finále nedostaly. Kvitová s Plíškovou zůstaly pod vrcholem

(Aktualizováno před )

I když se Petře Kvitové a Kristýně Plíškové nepovedlo dostat do finále na turnajích ve Wuchanu a Taškentu, nemusí nijak zvlášť smutnit. Pro obě jsou semifinále velká vítězství.

Kvitová se od antukového turnaje v Římě potýká s bolestivým loktem. Nejenom že kvůli tomu musela vynechat několik turnajů i (Paříž), navíc se jí nedařilo na grandslamech (Wimbledon – osmifinále, US Open – 2. kolo), jak si představovala. I proto je její postup do čínského semifinále velkým povzbuzením. Navíc na dalším podniku v Pekingu obhajuje jen 1. kolo, takže má velkou šanci se stejně jako vloni zúčastnit Turnaje mistryň. “Pro Šen-čen (Turnaj mistryň) to nejsou špatné body. Je fajn, že jsem se poprvé od Stuttgartu dokázala dostat do semifinále, poté co jsem v sezoně měla potíže. Pomalu znovu nacházím svou hru, což je příjemné zjištění,” řekla Kvitová.

Vraťme se však k Wuchanu, v kterém Kvitová v semifinále prohrála s Američankou Alison Riskeovou 5:7 a 5:7. Ve druhém setu měla česká hráčka za stavu 5:3 dva setboly, ale Američanka se vybičovala k skvělému výkonu a sadu zvrátila.

Plíšková dosáhla na druhou semifinálovou účast tohoto roku. Belgičance Alison van Uytvanckové podlehla v boji o finále 3:6 a 5:7. Plíšková ve druhé sadě za stavu 2:5 odvrátila mečbol a následně třemi vítěznými gamy set srovnala. Avšak poté kvůli chybám zápas přece jenom ztratila.
Protože v loňské sezoně v tomto období na žádném turnaji nestartovala a neobhajovala tak žádné body, mohla by se díky semifinále posunout z 80. místa výše.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz