České tenistky opět řádí. Kvitová s Plíškovou jsou v semifinále

(Aktualizováno před )

Skoro na každým letošním tenisovém turnaji se některá z českých hráček dostane mězi nejlepší čytřku, někdy dokonce i do finále, které případně vyhraje. To je případ i tohoto týdne. V čínském Wuchanu postoupila mezi nejlepší čtyři hráčky Petra Kvitová, v uzbeckém Taškentu se to zase povedlo Kristýně Plíškové.

U obou je to tak trošku překvapení. Kvitová se totiž od grandslamové Paříže potýká s bolavým loktem, který jí nedovolil absolvovat už několik turnajů. V Wuchanu však zatím válí. Ve čtvrtfinále si poradila s osmnáctiletou Ukrajinkou Dajanu Jastremskou 6:2, 6:4. “Pomstila” tak Karolínu Plíškovou, která na mladičkou tenistku v osmifinále nestačila.
I když se Kvitová dosud s Jastemskou nestřetla, našla na ní recept a znovu tak neztratila, jako v předešlých zápasech na tomto turnaji, ani set. “Byl to docela náročný zápas, který jsem odehrála solidně,“ řekla Kvitová na tiskové konferenci. „Jsem ráda, že jsem po delší době odehrála za sebou slušné zápasy. Jsem v semifinále od Stuttgartu, pak jsem toho moc nevyhrála, byla jsem hodně zraněná. Konečně se to povedlo,“ podotkla světová šestka.
V boji o finále se střetne s Američankou Alison Riskeovou, která si poradila s Ukrajinou Elinou Svitolinovou.

Moc se nepočítalo ani se semifinálovou účastí Kristýny Plíškové v Taškentu. Dvojče je ve stínu světové dvojky a málokdy se dostane tak daleko v turnaji. Teď se to ale podařilo po výhře nad nasazenou jedničkou Viktórii Kužmovou ze Slovenska po setech 6:3, 6:4.
Plíšková zvládla nelehký souboj hlavně díky skvělému podání, nasázela totiž patnáct es.
Do finále se pokusí dostat přes Belgičanku Alison Van Uytvanckovou.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz