České tenistky nastoupí v 1. kole Fed Cupu proti světové jedničce

České tenistky čeká ještě letos finále Fed Cupu, ale už zároveň vědí, proti komu nastoupí v příštím roce v 1. kole. Dnešní los jim přisoudil tým Rumunska.

Naše hráčky nastoupí 9. a 10. února v domácím prostředí, což by jim jako vždy mohlo pomoci proti nelehkému soupeři. Za rumunský tým pravděpodobně nastoupí současná světová jednička Simona Halepová. Kromě tohoto vylosovaného soupeře ještě mohly naše tenistky narazit na Belgii, Austrálii či Německo.
S Rumunkami se naše hráčky střetly před dvěma lety, kdy je v Kluži porazily 3:2 na zápasy.

“Rumunky jsou snad nejtěžší soupeř, jakého jsme mohly dostat. Nejen proto, že mají úřadující světovou jedničku, i když dnes pochopitelně nevíme, jestli Simona bude, či nebude hrát. Výborné jsou i další hráčky, mají výbornou čtyřhru,“ podotkla k losu Petra Kvitová.

Ještě není rozhodnuto o místě konání, ale je pravděpodobné, že si český fedcupový tým pozve Rumunky do Prahy. Navíc je možné, že do tohoto zápasu vstoupí jako obhájkyně titulu. K tomu však musí nejdříve porazit v letošním finále Američanky. Což nebude vůbec jednoduché, protože se spekuluje, že by za USA mohla nastoupit bývalá dlouholetá světová jednička a letošní wimbledonská finalistka Serena Williamsová.

Je ale pravda, že naše hráčky se nemusí bát žádného týmu, protože máme ve světové desítce dvě tenistky, Karolínu Plíškovou a Petru Kvitovou. Dále jsou “v záloze” zkušené Barbora Strýcová a Lucie Šafářová či nadějné Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou, které letos ovládly čtyřhru jak v Paříži, tak Wimbledonu!

Scroll to Top
Web spravuje Webklient