České Budějovice s Porubou svoje soupeře zesměšnily a kralují tabulce první ligy

(Aktualizováno před )

Skandovaná desítka se v zápasech České Budějovice – Ústí nad Labem a Poruba – Prostějov nekonala, přesto mohli fanoušci obou domácích týmů odcházet ze stadionu ve velmi dobré náladě. Jejich miláčci vyprovodili své soupeře shodně devítigólovým přídělem.

Jihočechům k vítězství výrazně přispěl Lukáš Endál, který vsítil svůj první hattrick. “Jsem samozřejmě rád, že jsem týmu pomohl tím, co umím a vážím si toho proto, že to pro mě byl první hattrick v dresu Motoru. Teď je však důležité se dotrénovat a zítra přijít na trénink s čistou hlavou a na hattrick nemyslet,” uvedl 32letý útočník.

České Budějovice jsou s plným počtem bodů první. Druhá Poruba má také devět bodů, ale horší skóre. I ona se mohla spolehnout na střelecký koncert jednoho ze svých hráčů. Tomáš Gřeš vstřelil Prostějovu čtyři branky! “Musím kluky pochválit, že si to vzali za své a do puntíku plnili taktiku. Za to, že výsledek narostl na tolik gólů, jsme rádi, ale díváme se na zem. Zápas byl až do stavu 4:2 vyrovnaný a taky tam byly určité momenty, kdy jsme měli problémy v obraně. Podržel nás Frederik Foltán, který si v úvodu sezony drží solidní standard,” uvedl trenér Poruby Miloš Holáň.

Hodně branek si užili i diváci v Přerově a Jihlavě. Jenomže zatímco na severu Moravy domácí tým vstřelil sedm gólů a žádný nedostal, na Vysočině bylo po porážce 4:5 v prodloužení smutno.
Aby se to nepletlo i v Přerově viděli diváci hattrick. Zasloužil se o něj Roman Pšurný a přerovskému kouči tím určitě udělal radost. Rozdílné pocity měl jihlavský kouč Petr Vlk. “Do zápasu jsme díky přesilovým hrám vstoupili dobře. Soupeři jsme odskočili a potom v průběhu druhé třetiny dal soupeř po našem špatném střídání gól. Ve třetí třetině i přes to, že jsme dali branku, tak se stupňovali naše lajdáckosti v obranném pásmu – nedobruslování a nepokrývání hráčů, kteří nás mohli ohrozit. Z toho pramenily branky, které jsme dostali. Velké zklamání a rozčarování, to musím říct na rovinu”

Zatím je na domácím kluzišti stoprocentní ex-extraligový Chomutov. Během dvou zápasů dostal ve své aréně jediný gól, včera chomutovský gólman dokonce udržel čisté konto.

Mnoho veselo zatím není v Sokolově a Kadani. Tyto týmy nemají po třech zápasech ani bod… „Stejně jako první dva zápasy jsme si to prohráli v první třetině, kdy inkasujeme laciné góly. Tím samozřejmě soupeře dostaneme do hry, pak se mu hraje líp a my se s tím neumíme vyrovnat,” uvedl kadaňský kouč Tomáš Hamara k zápasu proti Přerovu.

První hokejová liga – 3. kolo:

Chomutov – Třebíč 3:0 (1:0, 1:0, 1:0),
České Budějovice – Ústí nad Labem 9:1 (4:0, 1:0, 4:1),
Jihlava – Benátky nad Jizerou 4:5 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 1:3 – 0:0),
Vsetín – Sokolov 3:2 (2:1, 1:1, 0:0),
Frýdek-Místek – Havířov 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0),
Poruba – Prostějov 9:3 (2:1, 2:1, 5:1),
Přerov – Kadaň 7:0 (3:0, 1:0, 3:0),
Slavia Praha – Litoměřice 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0).

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz