České atletice roste velký talent. Malíková poráží o pár let starší soupeřky

(Aktualizováno před )

V loňském roce získala čtvrtkařka Barbora Malíková v 15 letech zlatou medaili na mistrovství světa do 18 let (!) v keňském Nairobi. Letos prokázala, že to nebyla žádná náhoda a opět si zaběhla pro prvenství, tentokráte na evropském dorosteneckém šampionátě v maďarském Györu.

„Po třech náročných dnech ve vedru bolely nohy, bylo to náročné, teď jsem unavená i šťastná,“ líčila na svazových sociálních sítích. „Vloni v Keni se ode mě nic nečekalo, to se mi běželo líp,“ porovnávala.

Její poslední úspěch byl umocněn i skvělým časem 52,66 s. Co by za takový výkon daly naše dospělé závodnice, které takového času dosáhly naposledy před třemi lety (Denisa Rosolová).

Že má Malíková dobrou formu, prokázala už na domácím mládežnickém šampionátě, kdy na osmistovce vylepšila časem 2:03,51 národní rekord. Zároveň je to letošní nejlepší evropský juniorský čas.

Její vítězný čas z Györu zároveň znamená splnění limitu na dospělý evropský šampionát. Jejím dalším letošním důležitým závodem bude říjnová mládežnická olympiádya v Buenos Aires.

Čtyřstovka je v posledních letech naše parádní disciplína. Na té s překážkami získala Zuzana Hejnová dvě zlaté medaile na MS (2013 a 2015), navíc přidala olympijský bronz (2012). Na hladké čtyřstovce zase dosahuje úspěchů Pavel Maslák, který má na svém kontě zlato z ME (2012), pochlubit se může ale i zlatým hattrickem z halového mistrovství světa.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz