Česká Třebová přišla o výhru až v prodloužení

V atraktivním střetnutí s Litomyšlí, které sledoval rekordní počet 607 diváků, doplatili Kohouti na hru v oslabení a na individuální chyby. Neuvěřitelný moment přinesla 52. minuta, kdy se hostům podařilo vyrovnat střelou přes tři čtvrtiny hřiště. Prodloužení rychle ovládl soupeř.

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů: „Gratuluji soupeři k výbornému výkonu. I když nás od tříbodového vítězství dělilo necelých devět minut, podle mého názoru byla Litomyšl po většinu času lepším mužstvem.“

Česká Třebová – Litomyšl 5:6pp

Branky: 9. Schebal (Žouželka, Štefka), 16. Schejbal (Veverka, Štefka), 23. Veverka (Poul), 36. Krejza (Fúzik, Hemský), 38. Křečan (Prachař) – 6. Holík (Cink), 17. Holík (Skoumal, Cink), 24. Vomočil (Křesťan), 27. Křesťan (Mečiar), 52. Holík (Lustyk, Cink), 61. Křesťan (Skoumal, Holík). Rozhodčí: Čížek – Kalina, Brejša. Vyloučení: 4:6 (navíc Vomočil a Skoumal na 10 minut). Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Diváků: 607. Nejlepší hráči: Veverka – Holík.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Žouželka, Šejba, Pražák, Poul, Jemelka – Hemský, Filip, Velínský – Dvořák, Fúzik, Křečan – Král, Prachař, Krejza – Schejbal, Veverka, Štefka.
Litomyšl: Kalousek – Mečiar, Pazdera, Holík, Bláha, Šklíba, Lustyk – Jankovský, Křesťan, Budina – Skoumal, Cink, Vomočil – Večeřa, Kovář, Jakubec.