Česká Lípa hostí Znojmo, hraje se o klíčové body

(Aktualizováno před )

Rivalita mezi Českou Lípou a Znojmem se datuje již od roku 2012, kdy Severočeši kroutili svou první sezonu ve druhé nejvyyší soutěži. Od té doby se oba soupeři utkali ještě třináctkrát a mají ze vzájemných zápasů vyrovnanou bilanci. Páteční duel však přece bude něčím odlišný. Jde o záchranu v Superlize.

Jedná se o druhé společné měření sil v sezoně, ale zdaleka nemusí být poslední. I přesto, že jeho vítěz může mít k přímé záchraně z devátého či desátého místa v posledních kolech poměrně blízko. Oba soupeři se totiž ještě mohou utkat i v tzv. sérii play-down. První vzájemné měření sil opanovali Jihomoravané. Ti zásluhou skvělého závěru sebrali České Lípě důležité dva body a vyhráli 7:6 po prodloužení. „Naprosto zbytečně ztracené dva body, které nás mohou v závěru hodně mrzet,“ věděl Štěpán Slaný.

Právě on patří ve vzájemných duelech k nejlepším střelcům českolipského mužstva, neboť se do znojemské branky trefil již devětkrát. Jednoznačně nejlepším letošním střelcem znojemského týmu je Tomáš Kucharič, jenž našel cíl už ve třiadvaceti případech. Z posledních čtyř duelů navíc připsal neuvěřitelných třináct kanadských bodů.

Svou oporu má však Znojmo také mezi třemi tyčemi. Je jí Jiří Skácelík, který byl nedávno dokonce vyhlášen jedním z nejlepších deseti gólmanů letošního ročníku Superligy. Skácelíka si českolipští fanoušci budou zcela jistě pamatovat z jeho působení ve Svitavách, kde trápil soupeřovy útočníky v první lize.

Ve Znojmě dlouho aktivně působil bývalý reprezentant Milan Fridrich. Osmatřicetiletý forvard však odehrál poslední zápas za Jihomoravany proti České Lípě a od té doby působí jako jeden z trenérů střešovického týmu. I bez něj se však Znojmu daří výtečně. Po senzační výhře v Otrokovicích 9:5 zdolalo Znojmo i Pardubice a Ústí nad Labem, s Libercem pak uhrálo po šedesáti minutách remízu a je jen bod za Českou Lípou. Má však v závěru těžký los, který představuje trojice Mladá Boleslav, Chodov a Vítkovice.

Česká Lípa vstupuje do zápasu se Znojmem plna optimismu. Po extrémně důležité výhře 6:5 proti Ostravě by ji totiž případné výhry nad pátečním soupeřem a následně v Brně mohly otevřít cestu k nejhůře desátému místu zajišťujícímu záchranu bez zbytečného stresu v sériích o udržení. „Příprava na zápasy je stále stejná. Teď se držíme té vousaté fráze, že musíme jít zápas od zápasu. Znojmo je první na řadě a samozřejmě si uvědomujeme, že každá výhra nás přiblíží cíli. Mně baví už jenom to, že si každým bodovým ziskem užíváme účast mezi elitou, kde jsme nepropadli a získali si respekt soupeřů,“ má jasno zkušený českolipský obránce Slaný. Pozitivem je lepšící se zdravotní stav domácích hráčů a situace umožňuje do zápasu naskočit téměř v plné síle.

Už nálada na tribunách haly během duelu s Ostravou byla úžasná. Čtyři stovky diváků sledovaly bitvu se šťastným koncem a gólem v samotném závěru, podobnou návštěvu si florbalisté z České Lípy přejí i tento pátek. „Věřím, že si fanoušci v pátek cestu do haly najdou. Již s Ostravou byla parádní atmosféra, jsme v napínavém finiši a čekají nás poslední dva domácí zápasy v základní části. Není nad čím pochybovat!“ burcuje produktivní bek. Jedna z klíčových bitev o záchranu začíná v pátek od 19:30 a vstupné je tradičně zdarma.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz