Češi objevují Ameriku. Ondrášek jde do Dallasu

(Aktualizováno před )

Jedenáct gólů zajistilo Zdeňku Ondráškovi exotické angažmá.

Zatím jenom dvakrát v historii působil český hráč v nejvyšší americké fotbalové lize. V roce 2001 nosil dres Dallasu záložník Luboš Kubík. A pak až v letošním roce odešel do USA na hostování do Philadelphie z čínského Che-nanu reprezentační kapitán Bořek Dočkal. Třetím českým fotbalistou, který pozná americké publikum, bude Zdeněk Ondrášek, který dosud působil v polském klubu Wisla Krakov.
Ondráškovi se letošní podzim velmi povedl. Dal za svůj klub 11 branek, díky čemuž je v tuto chvíli druhým nejlepším střelcem polské ligy. Celkově se mu při angažmá u našich severních sousedů podařilo vstřelit dvacet branek.
Svou profesionální kariéru začínal v Českých Budějovicích, pak prožil také trochu nezvyklou štaci a to v norském Tromsö. Odtud putoval právě do Polska. A nyní se tedy chystá do USA.
„Zdeněk naváže na Luboše Kubíka, který v Dallasu v minulosti působil. Zdeňka si osobně vybral nový trenér Luchi Gonzalez a sportovní ředitel Marco Feruzzi, který za Zdeňkem osobně letěl do Krakova. Zdeněk bude oblékat dres se svým oblíbeným číslem 13. MLS je pro něho velkou výzvou,“ sdělil ČTK hráčův agent David Zíka.

To že se Ondráškovi dařilo střelecky, neušlo pozornosti ani reprezentačnímu kouči Jaroslavu Šilhavému, který ho zařadil do širší nominace. Nakonec se ale do závěrečného výběru pro zápasy v Polsku (přátelák) a se Slovenskem (Liga národů) nedostal. Má tak na kontě zatím jen starty za jednadvacítku.

Od Ondráška si v Dallasu slibují, že jim třeba pomůže i k titulu, který zatím nikdy tento tým ze státu Texas ve své 23leté historii nezískal.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz