Být fanouškem Sparty, to je za trest!

Česká hokejová extraliga měla včera na pořadu 30. kolo, z čehož vyplývá, že soutěž nenápadně vplula do své druhé části. Teď už každá ztráta či zisk může být v boji o play-off či o záchranu rozhodující. Své o tom vědí např. ve Spartě, Chomutově či Pardubicích.

HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Už pošesté za sebou prohrála na domácím ledě pražská Sparta. A ještě navíc před skvělou návštěvou necelých 12 tisíc lidí! Svěřenci německého kouče Uwe Kruppa věřili, že se v zápase proti tragickým Pardubicím chytí, stal se ale opak. Možná právě toto utkání nakoplo Východočechy z výsledkové mizérie.
“Chtěl bych hráčům poděkovat za výkon, který jsme tady předvedli. Konečně se nám podařilo naplnit, co jsme si řekli během přípravy na utkání. Myslím, že jsme parádně odbránili půlku třetí třetiny, co jsme hráli v oslabení,” řekl trenér Pardubic Ladislav Lubina.
Pardubice už se na 90% do play-off nedostanou, ale nyní v boji o záchranu budou potřebovat každý bod.
To ve Spartě mají hodně o čem přemýšlet. A sparťanští fanoušci? Pokud zároveň fandí jak hokejovému, tak fotbalovému týmu, to aby za letošek vyvěsili černý prapor…

Branky a nahrávky: 31. Rousek (Pech, Jarůšek) – 4. Rolinek (Marosz, Cardwell), 37. Hovorka (Rolinek, Trončinský), 53. Hovorka (Rolinek). Rozhodčí: M. Sýkora, Jeřábek – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 6:6, navíc Sill 10 min. – Kusý 5 min. + 10 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 11 997.

HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Jak už bylo v úvodu naznačeno, teď každý bod bude důležitý, což si uvědomují i v Plzni a Vítkovicích, jejichž cílem je dostat se do první šestky a mít tak jistotu čtvrtfinále. V tom je po včerejšku na tom lépe ostravský tým.
“Připravovali jsme se na to, že to bude boj od začátku do konce, což se potvrdilo. Klukům musíme poděkovat, že až na posledních pět minut druhé třetiny, kdy jsme se dostali pod obrovský tlak, plnili taktiku, kterou jsme si určili. Máme důležité tři body a hráčům děkujeme za výborný týmový výkon,” byl po zápase spokojený vítkovický trenér Pavel Trnka.

Branky a nahrávka: 15. Lev (O. Roman), 49. P. Zdráhal (Kucsera) – 33. Gulaš. Rozhodčí: Hradil, Kika – Tošenovjan, Ganger. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8399.

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

V Brně se určitě těší, až se z Kanady vrátí Plekanec. Takovýto rozdílový hráč Kometě v současné době schází, a proto nesbírá body, jak by si jistě představovala. Včera dokonce Brno nedalo v Mladé Boleslavi ani gól…
“Jsme zklamaní, chtěli jsme Boleslavi oplatit dvě předchozí porážky, ale nepovedlo se. Chtělo to opravdu jeden gól, jakýkoliv, třeba hloupý, aby se to nastartovalo, ale nevyšlo to. Boleslav hrála chytře, nechci tím ale snižovat její výkon,” podotkl brněnský kouč Kamil Pokorný.

Branky a nahrávky: 12. Skalický (Kotvan, Vondrka), 60. D. Šťastný (Žejdl). Rozhodčí: Úlehla, Pešina – J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:2, navíc L. Čermák (Brno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Verva Litvínov – Piráti Chomutov 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Chomutov stejně jako Pardubice už s velkou pravděpodobností na play-off nedosáhne. V záchranářských bojích by však pro něj bylo ideální nemít tak velkou ztrátu. I proto jsou jeho hráči určitě spokojení, že se jim povedlo zvítězit. A navíc v Podkrušnohorském derby s Litvínovem.
“Odehráli jsme parádní partii. Troufám si říci, že si mužstvo šlo od začátku do konce za svým, což bylo derby zvládnout. Opravdu vynikající výkon celého týmu podpořený vynikajícím gólmanem vedl k tomu, že si odvážíme velice důležité tři body. Z naší strany míří obrovská pochvala pro hráče do kabiny,” řekl po utkání chomutovský lodivod Jan Šťastný.

Branka: 42. Duda. Rozhodčí: Horák, Šír – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 6011 (vyprodáno).

HC Energie Karlovy Vary – PSG Berani Zlín 4:3 po sam. náj. (1:1, 1:0, 1:2 – 0:0)

Hráčům z lázeňského města se po dvou porážkach lehce vzdalovala desátá příčka zaručují vstup do vyřazovacích bojů. Včerejší výhrou, i když “jen” za dva body ten odstup lehce zmírnili.
“Vzhledem k průběhu zápasu bereme bod, jsme za něj rádi. Samozřejmě je škoda, že jsme nedali ani jeden nájezd, mohli jsme se třeba přiblížit k bodu druhému,” okomentoval neúspěšné nájezdy zlínský kouč Robert Svoboda.

Branky a nahrávky: 13. Šenkeřík (Flek, Gríger), 31. O. Beránek (R. Vlach), 47. M. Rohan (Lapšanský), rozhodující nájezd Skuhravý – 16. Freibergs (Lakatoš), 56. Řezníček (Lakatoš), 58. Freibergs (J. Ondráček). Rozhodčí: Hribik, M. Petružálek – J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 4582.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient