Brno připravuje nový systém rezidentního parkování, nově bude dostupné i cizincům

(Aktualizováno před )

Město připravuje nový systém rezidentního parkovaní, který spustí 1. září letošního roku. Na základě podnětů z veřejných projednání a návrhu městské části brněnští radní rozšířili kategorii rezidentů a snížili abonentům ceny za další vozidla. Díky tomu si o parkovací oprávnění budou moci požádat i cizinci, kteří mají v Brně přechodné bydliště. Za druhé a třetí auto nově abonenti zaplatí 20 tisíc korun.

Vedle občanů s trvalým pobytem rozšiřují skupinu rezidentů nově i cizinci s přechodným pobytem. Změnu v metodice rezidentního parkování včera schválili radní. Cizí státní příslušníci ale na rozdíl od Brňanů nebudou moci čerpat „volné minuty“ pro návštěvy.

Abonenti za druhé a další auto oproti původnímu návrhu ušetří. Namísto dříve schválených 30 a 40 tisíc je nově vyjde každé další auto shodně na 20 tisíc korun. „Jako město určujeme rozmezí, ve kterém se městské části s cenami jednotlivých oprávnění musí pohybovat. Určení konkrétní ceny je záležitostí městské části. S ohledem na toto pravidlo jsme ceník upravili podle požadavku městské části,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Richard Mrázek.

První fáze rezidentního parkování se týká pouze historického centra města. Lidé, kteří zde žijí, a osoby (fyzické i právnické), které mají sídlo podnikání ve vymezené oblasti, si budou moci vyřídit parkovací oprávnění na kontaktním pracovišti na adrese Zvonařka 5. Pracovníci vytvoří žadatelům osobní stránky. Díky nim si uživatelé následně budou vyřizovat vše z domu. Pracoviště se otevře 30. července 2018 a od tohoto data bude možné žádat i elektronicky – datovou schránkou nebo elektronickým podpisem.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz