Brankář Brandon Maxwell přišel do Mountfieldu z mnoha důvodů

(Aktualizováno před )

Hokejový světoběžník, i tak by se dala popsat nejnovější akvizice do brankářských řad, kterou je Brandon Maxwell. Ve své kariéře nasbíral zkušenosti už v šesti různých zemích a v rámci české extraligy je Hradec jeho čtvrtý klub, ve kterém bude působit.

Hradeckému týmu skončila dlouhá pauza bez ledu a v pondělí absolvoval první trénink. Po ledě se prohánělo 24 hráčů a čtyři gólmani. Mezi nimi nechyběla ani nová hradecká akvizice mezi třemi tyčemi – Brandon Maxwell. „Trénink byl skvělý, opravdu to bylo super. Bylo to dobré pro gólmany, konečně jsme byli na ledě a s pukem. Tým vypadá velmi dobře,“ přibližuje své pocity.

Většina hráčů suchou přípravu v oblibě nemá, protože je mnohdy velmi náročná. Pod dohledem nového kondičního trenéra Michala Tvrdíka navíc hráči dostali letos skutečně zabrat. Exboleslavského brankáře se to však netýkalo, protože trénoval individuálně a připojil se k mužstvu až týden před vyjetím na led. I tak se ale vyjadřuje k tomu, jak ji snáší on. „Je to součást hokeje, fyzička je důležitá. Já to tak beru a nemám s tím problém. Miluji hrát hokej a tohle k tomu prostě patří,“ působí nad věcí nový Američan v sestavě.

Ve své hokejové kariéře vyzkoušel už mnoho zemí a týmů, jenom v české extralize půjde o jeho čtvrtou štaci. Jeho předchozími působišti byly Vítkovice, Pardubice a Mladá Boleslav. Proč si teď vybral právě Hradec? „Viděl jsem v tom dobrou příležitost. Je to skvělý tým s výbornými obránci i trenérem gólmanů. Navíc město je také velmi krásné, takže těch faktorů bylo opravdu spousta. Už jsem si stihl vzít kolo a projet se po městě podívat. Do budoucna jej prozkoumám ještě víc,“ říká s nadšením rodák z Floridy.

Pikantní pro něj bude navíc to, že působil dvě sezóny v týmu Pardubic, takže moc dobře zná vzájemnou rivalitu. „Je to vždycky zábavný duel. Fanoušci při těchto zápasech šílí a atmosféra je úžasná, ale na druhou stranu je to zápas o tři body jako každý jiný. Nehraje se o deset bodů. My se v něm prostě musíme pokusit získat všechny tři stejně jako v ostatních utkáních,“ dodává namotivovaně sedmadvacetiletý hokejista.

Na závěr se fanouškům ještě představuje a popisuje, co od něho mohou lidé očekávat. „Rád si hraju s pukem, cítím se s ním dobře. Mám hrozně rád soutěžení a hlavně vyhrávání, takže doufám, že těch výher nasbíráme skutečně hodně,“ uzavírá Brandon Maxwell.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz