Bouře v Řecku zabila dva české turisty

Silná bouře doprovázená krupobitím, která udeřila ve středu večer na řeckém poloostrově Chalkidiki, si vyžádala šest obětí, mezi nimiž jsou i dva čeští občané. Dalších sto lidí bylo zraněno.

Dvojice staších českých turistů zemřela poté, co se kvůli silnému větru poblíž města Nea Propontida v severní části Řecka převrátil jejich obytný vůz. Tuto informaci potvrdilo české ministerstvo zahraničí. Další osoba, která se s nimi nacházela v karavanu, neštěstí přežila se zraněními. „České velvyslanectví v Aténách poskytuje na místě veškerou potřebnou pomoc,“ uvedla mluvčí českého ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová a ještě dodala, že informace o dalších zraněných českých turistech nyní ministerstvo nemá. „Je možné, že se to přes den bude ještě vyvíjet,“ dodala Štíchová.

Mezi dalšími mrtvými jsou i dvě děti. Na malého chlapce a dospělého Rusa spadl poblíž jejich hotelu strom. Druhou dětskou obětí je osmiletý hoch z Rumunska, kterého zabila část padající střechy restaurace.

Podle místních obyvatel přišla bouře velmi rychle a nečekaně. „Něco takového jsem ve své 25leté kariéře zažil vůbec poprvé,“ řekl podle Reuters lékař z nemocnice ve městě Nea Moudania Athanasios Kaltsas.

Úřady na Chalkidiki vyhlásily mimořádný stav.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient