Boleslavští fotbalisté v benáteckém turnaji vyhráli na penalty semifinále i finále

Boleslavští po remíze s předním slovenským týmem postoupili do turnajového finále až pozápasovým penaltovým rozstřelem, v němž byli neomylní. Kvůli zranění semifinále nedohráli defenzivní hráči Takács a Keresteš. Ve finále po bezgólové remíze opět bezchybně stříleli v penaltové loterii a podruhé v pětileté historii letního turnaje o pohár starosty města Benátky nad Jizerou získali vítěznou trofej.

První semifinále Bohemians Praha 1905 – FC Hradec Králové 7:2 (góly: Dostál 2, Juliš 2, Kabajev, Záviška, Filip Hašek – Vlkanova, Zorvan)

Druhé semifinále ŠK Slovan Bratislava – FK Mladá Boleslav 2:2 (1:0)
V prvním poločase poprvé nebezpečně zaútočili Boleslavští až v 19. minutě, ale po Divišově přihrávce Hubínek z deseti metrů netrefil bratislavskou branku. Ve 23. minutě Hubínkovu povedenou bombu z dvaceti metrů gólman Šulla s obtížemi vyrazil. Bratislavští poprvé vážně zahrozili ve 26. minutě, kdy Šporar z dobré pozice uvnitř boleslavského vápna netrefil Šedovu branku. Ve 42. minutě Holmanův trestný kop jen o pár centimetrů přeletěl nad pravým horním růžkem boleslavské branky.
Dvě minuty před přestávkou při svižné akci po pravé straně si s Komlichenkem narážečkou vyměnil míč Diviš, ale jeho technický oblouček Šulla vytlačil nad břevno. Následný boleslavský roh rozehrál Matějovský, ale žádný z jeho spoluhráčů soupeřovu branku neohrozil, naopak Bratislavští vyrazili do bleskového brejku, který gólově zakončil Šporar – 1:0.
Po změně stran v 51. minutě Cmiljaničovu umístěnou střelu výborným zákrokem zlikvidoval boleslavský brankář Šeda.
V 54. minutě Boleslavští zaútočili po pravém křídle a v koncovce se prosadil Novák – 1:1.
V 58. minutě bratislavský Rharsalla individuální akci po hraně boleslavské šestnáctky zakončil střelou do pravé tyče, od níž odražený míč Šeda lapil. V 65. minutě Čavričovu ránu z pravé strany Šeda vytáhl nad břevno. V 81. minutě roh Slovanu završil Saláta střelou z malého vápna vedle Šedovy branky.
V 86. minutě za podražení Matějovského pokutový kop proměnil Komlichenko – 1:2.
Když už se zdálo, že má Boleslav postup do turnajového finále jasný, tak v úplně poslední minutě utkání bratislavský rohový kop Saláta usměrnil hlavou k pravé tyči mimo Šedův dosah – 2:2.
Po nerozhodném výsledku o postupujícím týmu do finále rozhodoval pozápasový rozstřel z penaltové vzdálenosti. Los určil, že začínali Bratislavští. Pět střelců Slovanu Bratislava v pořadí Holman, Villar, Cmiljanič, Bozhikov a Rharsallase se střílelo úspěšně podobně jako pětice FK Mladá Boleslav ve sledu Komlichenko, Matějovský, Novák, Hůlka a Vejr. V rozhodující šesté sérii Šporarovu ránu boleslavský brankář Šeda vyrazil a boleslavský stoper Král po vzoru svých předchůdců bratislavského gólmana Šullu překonal. Penaltový rozstřel ŠK Slovan Bratislav – FK Mladá Boleslav 5:6.
Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Král, Takács (36. Hůlka), Keresteš (64. Křapka) – Hubínek, Matějovský – Diviš (76. Dohnalík), Provazník (46. Vejr), Novák – Komlichenko.
Sestava ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Apau, Saláta, Bozhikov, Rundič – De Kamps (31. Cmiljanič) – Rharsalla, Villar, Holman, Čavrič (85. Hrnčár) – Šporar.
Góly: 44. Šporar, 90. Saláta – 54. Novák, 86. Komlichenko (z pokutového kopu)
Rozhodčí: Vlasjuk – Melichar, Krejsa
Diváků: 600

Utkání o třetí místo FC Hradec Králové – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (góly: Miker – Damjanovič) penaltový rozstřel 4:2

Finálové utkání (2×40 min.) Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 0:0
V úvodní čtvrthodince byli Bohemians aktivnější a vynutili si dva rohové kopy, které však nevyužili. Boleslavští se ke svému prvnímu rohu dostali až v 17. minutě, rozehrál ho Mareš a hlavou nepřesně usměrnil Hůlka. V dalším herně vyrovnaném průběhu Jánoš netrefil vršovickou branku, stejně tak Záviška minul boleslavskou. Ve 34. minutě po Marešově přetaženém centru Magera hlavičkoval do brankáře Valeše, který čisté konto uhájil s velkým štěstím. Pět minut před koncem poločasu se neprosadil Ladra a vzápětí při dalším boleslavském ataku Hůlkovu kolmici do šance Magerovi zachytil vršovický stoper Bederka.
Druhý poločas měl svižné tempo především zásluhou boleslavských fotbalistů, kteří soupeře zatlačili na jeho polovinu hřiště. V přívalu ofenzivní snahy však postrádali kreativita a občas i rozhodující špetku štěstí. Když se nedařilo prolomení soupeřovy defenzívy kombinačně, pokusil se Jánoš o střelbu z dálky, ale byl hodně nepřesný. Blízko úspěchu byl deset minut před koncem po Marešově rohu Dohnalík, ale z necelých dvaceti metrů vršovickou branku minul. Vzápětí neuspěl ani Vejr z pozice, kdy byl sám před brankou. A protože ve zkrácené hrací době za osmdesát minut nepadl ani jeden gól, o vítězi finálového duelu a tím pádem i celého turnaje se rozhodovalo v pozápasovém penaltovém rozstřelu. Střílet začali Boleslavští a hned v první sérii se ujali rozhodujícího vedení, neboť Vejr skóroval na rozdíl od vršovického Maška, kterému směr penaltové střely boleslavský brankář Mikulec vystihl. Potom boleslavští Hůlka, Šušnjar, Mareš i vršovičtí Kabajev, Nečas, Jiráček své pokusy proměnili. V páté sérii se Magera podle očekávání trefil a Bohemians už nekopali, neboť bylo o vítězi jasno. Penaltový rozstřel Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 3:5.
Sestava FK Mladá Boleslav: Vejmola (41. Mikulec) – Klíma, Šušnjar, Křapka, Mareš – Jánoš, Hůlka – Konaté, Klobása (51. Vejr), Ladra (48. Dohnalík) – Magera.
Sestava Bohemians Praha 1905: Valeš – Dostál, Krch (41., Bederka), Bartek – Jindřišek, Filip Hašek (41. Šmíd) – Záviška (41. Reiter), Mašek (41. Švec), Nečas – Juliš (41. Kabajev).
Rozhodčí: Melichar – Vlasjuk, Vít
Diváků: 650

Konečné pořadí pátého ročníku letního turnaje o pohár starosty města Benátky nad Jizerou konaného v sobotu 23. června 2018: 1. FK Mladá Boleslav, 2. Bohemians Praha 1905, 3. FC Hradec Králové, 4. ŠK Slovan Bratislava.

Vítězové všech pěti ročníků benáteckého turnaje: 2014 FK Baumit Jablonec, 2015 FK Mladá Boleslav, 2016 FK Teplice, 2017 FK Varnsdorf, 2018 FK Mladá Boleslav.