Boleslavští fotbalisté se v neděli představí v Karviné

V utkání 3. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 MFK Karviná – FK Mladá Boleslav, které se hraje v neděli 5. srpna 2018 od 15 hodin na karvinském Městském stadionu, se proti sobě postaví aktuálně dva poslední ligové týmy. Z pěti mužstev, která jsou po dvou úvodních kolech bez jediného bodu, mají Karviná a Boleslav nejhorší skóre a proto uzavírají tabulku FORTUNA:LIGY.
V ligovém pořadí předposlední Boleslav prohrála ve Zlíně 2:3 a doma s Olomoucí 0:4, poslední Karviná prohrála v Liberci 0:1 a na Slavii 0:4. Boleslav i Karviná v předchozím druhém ligovém kole tedy inkasovaly shodný čtyřgólový výprask, navíc Karviná je jediná ze šestnácti prvoligových týmů bez vstřeleného gólu v dosud odehraných 180 minutách nového soutěžního ročníku 2018-19.

O prvoligové body se boleslavští fotbalisté s karvinskými protivníky střetli pouze čtyřikrát a dosud bez výhry. Premiéru v sobotu 13. srpna 2016 na domácím hřišti prohráli, bojovná odveta na jaře 2017 stejně jako střetnutí v srpnu téhož roku skončily bez vítěze a v únoru 2018 opět boleslavští hráči doma prohráli, navíc k dovršení všeobecné smůly gólem v poslední minutě.

Prvoligová bilance FK Mladá Boleslav s MFK Karviná
Podzim 2016 FK Mladá Boleslav – MFK Karviná 1:2 (Rada – Janečka, Šisler)
Jaro 2017 MFK Karviná – FK Mladá Boleslav 1:1 (Budínský – Takács)
Podzim 2017 MFK Karviná – FK Mladá Boleslav 1:1 (Moravec – Magera)
Jaro 2018 FK Mladá Boleslav – MFK Karviná 0:1 (Wágner)

V ročníku 2015-16 vyhráli Boleslavští podruhé v historii český pohár a cestou za touto trofejí vyřadili i Karvinou ve dvou zápasech. Po vítězstvích na konci října 2015 v Karviné 1:0 gólem Chramosty a na začátku listopadu 2015 doma 3:0, v němž se opět prosadil Chramosta a s ním ještě Skalák a Čermák (z trojice jmenovaných střelců však již ani jeden mladoboleslavský dres neobléká), potom postupně přemohli Hradec Králové, Plzeň, Jablonec a získali trofej MOL Cup 2015-16.