„Bohužel jsme to nedotáhli,“ říká trenér hokejistů Pardubic Miloš Holaň

(Aktualizováno před )

Vyjma výpadku ve druhém dějství sehrálo Dynamo určitě povedenější utkání v přípravě na novou sezonu. Pardubice se souží v koncovce, s německým gigantem – Eisbärenem Berlin – držely krok, oba týmy si vyměnily několik povedených pasáží, ale na konci se radovali borci v bílém.

„Eisbären byl velmi těžkým soupeřem, který nám nastavil zrcadlo. Měli jsme v utkání pasáže, v nichž jsme byli jasně lepší, získali jsme vedení, ale bohužel jsme jej v přesilovce pět na tři nenavýšili za stavu 1:0. Ve druhé třetině jsme měli výpadek, během půlminuty jsme si nechali vstřelit dvě branky… Hráli jsme s hodně mladými kluky v sestavě, s nimiž to hodně asi zacloumalo. Po druhé třetině se hlavně naše bojovnost úplně změnila, snažili jsme se o vyrovnání v power play, ale bohužel jsme to nedotáhli,“ ohlédl se za prohrou 2:3 pardubický hlavní trenér Miloš Holaň.

Jeho tým po Miromanově trefě vedl, Eisbären pak třemi brankami v řadě zcela otočil stav. Kratochvílova obratná teč pouze zařídila konečné snížení. „V některých fázích byla zřetelná zkušenost hráčů Berlína. Puk jim chodil z hole na hůl, některé jejich akce byly velmi sebevědomé. My jsme hráli v opět jiném složení, asi právě zkušenost hostů rozhodla zápas,“ prohlásil.

I ve druhém vystoupení na Memoriálu Zbyňka Kusého zvládly Pardubice nájezdy. Pardubický brankář Milan Klouček nepustil za svá záda ani jeden puk, naopak ten svůj poslal velepřesně do sítě Rostislav Marosz.

„Jsem rád, že jsme i druhé nájezdy vyhráli. Jsem spokojen aspoň s tím, že jsme je zvládli. Není to jednoduchá dovednost, získali jsme bod a v neděli se můžeme poprat o další. Celý turnaj je zkouškou pro náš tým – psychickou, neboť se prohry načítají a fyzickou, poněvadž program je velmi náročný,“ pokračoval.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz