Bohemka prokázala v Teplicích svou venkovní nemohoucnost

(Aktualizováno před )

Ani v šestém venkovním zápase letošní sezony se nepovedlo hráčům Bohemians zvítězit. I když aspoň k bodu nebyli daleko.

FK Teplice – Bohemians 1905 1:0 (0:0)

Pro domácí začal zápas velmi smolně, protože už v 9. minutě se zranil jejich kapitán Ljevakovič. To možná byla nejzajímavější, i když ve špatném smyslu, událost první půle, protože týmy mnoho fotbalu nepředváděly. Na každé straně se povedla jen jedna gólová příležitost. Pokus hostujícího Ibrahima Keity zlikvidoval gólman Grigar, na opačné straně zamířil Řezníček těsně vedle.

Ani ve druhé půli neviděli diváci příliš šancí, i když jinak aktéři předváděli svižnější fotbal. Zajímavou příležitost měl hostující Ugwu, ale Grigarovu svatyni těsně minul. Na druhé straně mohl otevřít v 70. minutě skóre Jakub Mareš, ale Fryšták vyběhl proti němu z brány včas. Ten samý hráč se ale přece jenom trefil. Musel si na to ale počkat dalších deset minut. Po centru Hyčka usměrnil míč do sítě – 1:0.
Hosté se snažili o vyrovnání, ale tepličtí hráči zabojovali a všechny tři body si doma uchovali.

Teplice se díky výhře dostaly na prozatimní osmé místo. Předhonily právě Bohemku, která je desátá.

„Tohle vítězství mě strašně moc těší,“ řekl teplický trenér Stanislav Hejkal. „Bohemka nás kombinací dostávala pod tlak a rozhodně by se nám nemělo stávat, aby měl soupeř šanci už někdy ve dvacáté vteřině. Na tlak Bohemky jsme reagovali tím, že jsme se zatáhli do bloku, vyjížděli z něj a soupeř ve druhém poločase už nic neměl, zatímco my jsme dali rozhodující gól.“

Branka: 80. J. Mareš. Rozhodčí: Lerch – Hájek, Ratajová – Adam (video). ŽK: Keita, Krch, Rada (všichni Bohemians 1905). Diváci: 2703.

Teplice: Grigar – Čmovš, Shejbal, P. Mareš (88. Jindráček) – Žitný, Kodeš, Ljevakovič (9. Hyčka), Kučera, Paradin – Řezníček, J. Mareš (90. Vyhnal). Trenér: Hejkal.

Bohemians: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – Havel, Jindřišek, Vodháněl (83. Vaníček), Rada, Podaný – Keita (65. Puškáč), Ugwu (77. Nečas). Trenér: Hašek.