Bohemians poprvé na jaře doma ztratily body, moravské derby zvládla Olomouc

Bohemians Praha 1905 – Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Bohemka je jediný tým, který už nemůže dosáhnout na evropské poháry, zároveň má klid, co se týká záchrany v soutěži. Jihlava po úžasném začátku (čtyři výhry včetně v zápasech nad Slavií a Plzní) se lehce zasekla a znovu bojuje o záchranu.

Bohemians si umí doma vytvořit tlak a z něho pramenící šance. Což se dělo i v tomto zápase, ale moc to ke gólům v prvním poločase nevedlo. I v druhé půli byli aktivnější spíše domácí a tentokrát se jim i povedlo vstřelit branku. Mašek trefil skvěle z voleje balon, byl to jeho pátý letošní gól.

Jihlavě se povedlo vyrovnat v 78. minutě. Bod z tohoto utkání je pro ní cenný, ale pořád jí jen udržuje těsně nad ponorem do tabulkové hlubiny.

Branky: 60. Mašek – 78. Mara. Rozhodčí: Proske – Paták, Antoníček. ŽK: Urblík (Jihlava). Diváci: 4837.

Bohemians: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Jindřišek, Martin Hašek ml. – Reiter, Mašek (79. Nečas), Bartek (82. Vaníček) – Tetteh (89. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.
Jihlava: Rakovan – Vaculík (72. Zoubele), Štěpánek, Buchta, Schumacher – Mara – Nový, Ljovin (73. Urblík), Dvořák, Keresteš (57. Ikaunieks) – Fulnek. Trenér: Svědík.

1. FC Slovácko – Dukla Praha 2:0 (2:0)

Pro Slovácko to jsou důležité body, patří totiž mezi týmy, které jsou namočeny do záchranářských problémů. Stejně je na tom ale Dukla, která zažívá na její poměry nezvykle (zatím) neúspěšnou sezonu. „Snažili jsme se na tenhle důležitý zápas připravit, ale už v první půli jsme potvrdili, že jsme připraveni vůbec nebyli. Slovácko nám dalo lekci, která vyústila ve dvoubrankové vedení. Byli jsme všude pozdě, žádný odražený balon nebyl náš a jen díky Filipovi Radovi byl rozdíl jen 2:0,“ řekl po zápase trenér Dukly jaroslav Hynek.

Branky: 39. a 45. z pen. Havlík. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Pospíšil. ŽK: Podaný (Dukla). Diváci: 4362.

Slovácko: Heča – Juroška, Břečka, Krejčí, Divíšek – Daníček – Navrátil (70. Machalík), Havlík, Sadílek, Petr (79. Rezek) – Zajíc (62. Kubala). Trenér: Kordula.
Dukla: Rada – Miloševič, Ostojič (46. Preisler), Jiránek, Podaný (46. Bílovský) – Hanousek, Bezpalec – Brandner, Néstor, Holík (73. Djuranovič) – Schranz. Trenér: Hynek.

Olomouc – Ostrava 1:0 (0:0)

Olomoučtí fotbalisté jsou zpět na třetím místě tabulky. Pomohla jim k tomu těsná výhra nad ostravským Baníkem. Zápas rozhodl v 71. minutě Plšek. Baník prohrál po čtyřech zápasech a je tři body za hranou sestupu.

Branka: 71. Plšek. Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Myška. ŽK: Kalvach – Pazdera, Procházka. ČK: 80. Kalvach – 90.+4. Procházka.

SK Sigma Olomouc: Buchta – Hála (67. Moulis), Radakovič, Polom, Vepřek – Zahradníček, Houska, Kalvach, Falta (90. Kotouč) – Plšek – Řezníček (85. Yunis).
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo (80. Jirásek), Hlinka, Hrubý, Granečný (72. Stáňa) – Poznar – Baroš (76. Diop).