Blokování střel patří k práci obránce, říká Martin Vágner

(Aktualizováno před )

Rozšířené statistiky se evidují ve dvou nejvyšších hokejových soutěžích v České republice. Ústecký Martin Vágner patří se 103 zblokovanými střelami na druhé místo v této statistice.

V minulé sezóně jste byl ve statistikách počtu zblokovaných střel druhý mezi extraligovými a prvoligovými hokejisty. Věděl jste to?
To jsem ani nevěděl (úsměv). Já tyto statistiky nesleduji. Jsem obránce, a tak mi přijde přirozené snažit se co nejvíce pomoci brankáři. Když můžu zblokovat střelu, tak neváhám. Beru to jako samozřejmost.

Nemáte někdy strach?
Strach ne. Ale pokud mě prudce vystřelený puk trefí do méně chráněného místa, tak to bolí i pár dní po zápase. Beru to jako součást práce obránce, navíc to někdo dělat musí (smích).

Blíží se nástup na ledovou plochu…
Na led se moc těším. Sezóna nám skončila extrémně brzo. Sice můžeme být delší dobu s rodinou, ale zápasová zátěž a obecně hokej mi chybí.

Byl jste někde na dovolené?
U moře jsem nebyl. Absolvoval jsem sportovní dovolenou na Slovensku. Letos cestuji po Česku a Slovensku.

Slovan vyráží na týmové soustředění. Co od toho očekáváte?
Bude to příjemné zpestření přípravy na sezónu. Odehrajeme tam dva přípravné zápasy, na které se těším. Myslím si, že podobná soustředění hodně pomáhají zlepšit kolektiv. Je dobře, když je tým pohromadě.

Dáváte si nějaké cíle pro ročník 2018-2019?
Před osobními statistikami upřednostňuji týmový úspěch, takže chci být platným hráčem a pomoci vybojovat play-off. Tři sezóny v řadě jsme se tam dostali, tu minulou ne, což bylo zklamání. Týmy musí makat celou dlouhodobou část, aby se dostaly mezi osm nejlepších.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz