Bezdomovkyně, která kolem sebe shromažďovala odpad, skončila na psychiatrii

(Aktualizováno před )

Strážníci městské policie se už řadu týdnů potýkali s problémy ohledně bezdomovkyně, přebývající ve Štyrsově ulici. Žena kolem sebe denně shromažďovala obrovské množství odpadků, na což upozorňovali nespokojení obyvatelé města. Místo bylo nutné vždy nechat na náklady města uklidit, ženu strážníci sice opakovaně hlásili na příslušný odbor města, nicméně pravomoc řešit situaci jinak neměli. Ukázalo se, že žena trpí psychickým onemocněním, na které má předepsané léky, ty však bez konzultace s lékařem přestala najednou užívat, což patrně značně ovlivnilo její chování. Situace vygradovala v pondělí dopoledne, kdy zmíněná žena pobíhala po Štyrsově ulici obnažená.

Strážníci celou situaci konzultovali s pracovnicemi sociálního odboru, které se již případem rovněž delší dobu zabývaly a hledaly řešení. “Po dohodě s pracovnicí sociálního odboru žena souhlasila s hospitalizací v psychiatrické léčebně v Kosmonosech, kam ji následně hlídka převezla,” uvedl velitel městské policie Tomáš Kypta.
Dodal, že místo, kde žena na ulici přebývala, bylo nutné znovu uklidit, čehož se jako už mnohokrát předtím ujala firma Compag.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz