Běžci na lyžích vstoupí do sezony s novými trenéry

(Aktualizováno před )

K velkým změnám dochází u českého klasického lyžování. Novým trenérem u mužů se stal Vasil Husák, jeho asistentem je bývalý reprezentant Dušan Kožíšek. U žen k žádným obměnám nedochází. Hlavním koučem zůstává Jan Franc, stejně tak u juniorů Martin Koukal. Šéftrenér minulé sezony Fin Ilkka Jarva se přesouvá do funkce poradce a analytika týmu.

Finský kouč bude mít důležité slovo při nominacích na závody, tréninků se však tolik účastnit nebude. “Roční smlouvu jsme s Ilkkou prodloužili s tím, že trenérům pomůže rozjet nový olympijský cyklus, neboť se nám tvoří mladá reprezentace s perspektivou k olympiádě v Pekingu,” uvedl ředitel běžeckého úseku Lukáš Sacher.

“Klasici” vstoupí do sezony už bez našeho nejlepšího lyžaře posledních let Martina Jakše, který ukončil kariéru. Vedle něj pověsil lyže na hřebíček i Aleš Razým.
Tým už má za sebou soustředění v Peci pod Sněžkou a v Oberhofu.

I kvůli odchodu stálic do sportovního důchodu musel být tým nahrazen nadějnými juniory a juniorkami. Týká se to Tomáše Kalivody, Petry Hynčicové a Terezy Beranové.

Současné složení reprezentačních družstev v běhu na lyžích:
Muži: Petr Knop, Miroslav Rypl, Jonáš Bešťák, Luděk Šeller, Adam Fellner, Tomáš Kalivoda.
Ženy: Petra Nováková, Kateřina Razýmová, Zuzana Staňková, Kateřina Janatová, Petra Hynčicová, Anna Sixtová, Tereza Beranová.
Junioři: Vladimír Kozlovský, Ondřej Černý, Jakub Walchetseder, Kim Žalčík, Tomáš Lukeš.
Juniorky: Barbora Havlíčková, Pavlína Votočková, Barbora Antošová, Zuzana Holíková, Adéla Nováková.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz