Bez Jágra to Kladnu nepůjde?

(Aktualizováno před )

Hokejoví fanoušci se dočkali, česká extraliga vstoupila do nové sezony. První kolo přineslo divokou přestřelku na Spartě i očekávanou porážku Kladna v Třinci.

Sparta Praha – HC Plzeň 7:6 v prodloužení (1:3, 4:0, 1:3 – 1:0)

Tak tenhle zápas si diváci museli hodně užít. Spousta branek, ale i mnoho pěstních souboj. V té druhé činnosti se činil především mladík z Plzně Houdek, který poslal Kvapila a Piskáčka do nemocnice. Trest v podobě dvou zápasů je tak samozřejmě na místě.
Domácím skvěla vyšla druhá třetina, kterou vyhráli 4:0, avšak ve zbývajících dvou dějstvích tahali za kratší konec. Přitom se na začátku třetí třetiny zdálo, že mají výhru v kapse, protože vedli 6:3. Jenže Západočeši skvělým finišem dotáhli utkání do prodloužení. V něm už byli šťastnější Sparťané

Branky a nahrávky: 2. Řepík (Polášek, V. Růžička ml.), 21. Smejkal, 21. Řepík (Kvapil, Kalina), 35. Košťálek (Pech, Polášek), 38. Říčka (Smejkal, Sukeľ), 41. Dočekal (Smejkal, Košťálek), 65. Košťálek (Forman, Ďaloga) – 5. Rob (Gulaš, Mertl), 15. Gulaš (Pulpán, Mertl), 16. P. Straka (Eberle), 44. Gulaš (Mertl), 55. Mertl (Gulaš, Pour), 57. V. Němec (Budík, Čerešňák). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 11:10, navíc Forman, Piskáček oba 10 min. – Houdek 5 min., 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 8632.

HC Litvínov – Kometa Brno 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Brno přijelo do Litvínova s novým trenérem Petrem Fialou, který se tak uvedl porážkou. Pro domácího kouče Jiřího Šlégra je jistě příjemné vědomí, že když se netrefí opory Lukeš s Hüblem, najdou se jiní hráči, kteří je zastoupí.
“První zápas je vždycky specifický, o to víc, když hrajete s Kometou. Přišel plný stadion, atmosféra fantastická. Bojovnost našich hráčů byla úžasná, přistoupili k tomu tak, jak jsme si řekli před zápasem, do posledního hráče,” řekl Šlégr.

Branky a nahrávky: 9. Gerhát (M. Hanzl, J. Mikúš), 29. Myšák (Kašpar, Jarůšek) – 9. Hruška (Plekanec). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 5976.

Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)

Jak už bylo předem avizováno, Jaromír Jágr kvůli zranění do zápasu nenastoupil. Těžko ale říci, zda by jeho přítomnost na výsledku něco změnila. V dresu domácích se blýskl především Tomáš Marcinko, který vstřelil první hattrick letošní sezony. “Jsem za ty góly pochopitelně rád, ale hlavní je, že jsme do sezony vstoupili vítězně. Začátek soutěže je vždy velmi důležitý a těší nás, že se nám povedl. Nebyl to ale až tak jednoduchý zápas, těch bodů si vážíme,” uvedl Marcinko.

Branky a nahrávky: 13. Marcinko (Gernát, P. Vrána), 24. Marcinko (M. Kovařčík, Kundrátek), 26. Hrňa (P. Vrána, Marcinko), 32. Marcinko (Adamský, D. Musil), 52. O. Kovařčík (M. Kovařčík, D. Musil), 52. P. Vrána (Chmielewski, M. Stránský) – 42. Strnad (Barinka, Smetana), 48. Redlich (Machač, Strnad). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Bryška, Hlavatý. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0, v oslabení: 1:0. Diváci: 5400 (vyprodáno).

HC Vítkovice – HC Olomouc 1:2 v prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Tento duel byl prestižní především pro olomouckého útočníka Rostislava Olesze, ktrý ještě vloni nastupoval za ostravský klub. A byl to právě on, kdo otevřel skóre. Zachoval se však příkladně a branku neslavil. Domácím se sice povedlo srovnat, ale v nastaveném čase se radovali Hanáci.
“V prodloužení nám v přesilovce čtyři na tři chybělo více trpělivosti a Olomouc tu samou výhodu před koncem využila. Nemám mužstvu nic moc co vytknout,” prohlásil kouč poražených Jakub Petr.

Branky a nahrávky: 35. Š. Stránský (Výtisk, Roberts Bukarts) – 23. Olesz (Nahodil, Burian), 65. Škůrek (Klimek). Rozhodčí: Hradil, Lacina – Rožánek, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 5503.

BK Mladá Boleslav – Dynamo Pardubice 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Pardubice nechtějí v letošní sezoně zažít to co vloni, kdy od začátku zametaly spodek tabulky a už se z něj nevyhrabaly. Jenže hned první zápas výsledkově nezvládly.
“Na utkání jsme se poctivě připravovali, o to větší zklamání ve mně je po výsledku 1:4, ale hlavně po předvedené hře. Soupeř byl rychlejší, důraznější, agresivnější a hlavně rychleji na kotouči. My jsme byli všude o krok pozadu a o tom vypovídá také konečný výsledek,” řekl zklamaný pardubický kouč Ladislav Lubina.

Branky a nahrávky: 25. Flynn (Najman, P. Kousal), 33. P. Musil (Ševc, Klepiš), 38. Vondrka (Hrbas), 60. Žejdl (Skalický, Ševc) – 38. Tybor (R. Kousal, D. Kindl). Rozhodčí: Hodek, Veselý – Kajínek, Špringl. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3576.

Energie Karlovy Vary – Berani Zlín 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Západočechům se nepovedlo do poloviny utkání vstřelit ani gól, přesto nakonec odjížděli z ledou s radostnými pocity.
“Zlín k nám přijel ve velmi dobré formě, věděli jsme, že je velmi silný a organizovaný. Ve třetí třetině bylo utkání hodně vyrovnané, bylo to o tom jednom gólu a o extrémní bojovnosti. Jsem rád, že jsme ten gól dali my,” řekl asistent karlovarského kouče Tomáš Mariška.

Branky a nahrávky: 33. Beránek (Graňák, T. Mikúš), 46. Koblasa (Vondráček) – 18. D. Nosek (Szturc, Honejsek). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5, navíc Hlava (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3428.