Bez cizinců se už naše volejbalové týmy neobejdou

(Aktualizováno před )

Volejbalisté Ústí nad Labem půjdou do sezony s novým trenérem. Dosavadní manažer české reprezentace Jakub Salon bude zároveň i koučem extraligového týmu ze severu Čech.

Petr Brom, který vedl Ústí v posledních dvou letech, přechází do funkce sportovního manažera. Pro někoho je to možná trochu nečekaná změna, protože Bromovi se podařilo v poslední sezoně dostat tým po delší době do čtvrtfinále. Generální manažer Miroslav Přikryl k tomu podotýká:Jakub je mladý, ambiciózní, má zkušenosti z ciziny i ­národního týmu. Je to omlazení na trenérském postu a navíc je Ústečan, odchovanec, kterého jsem od 12 let trénoval.”
Brom bude mít na starosti dopělé hráče, včetně žen, i mládež.

Přikryl je spokojený, že se mu povedlo udržet české opory týmu. K nim by měli přibýt tři cizinci.

Přípravu začnou v Ústí 2. srpna. Její součástí bude i tradiční volejbalový turnaj na antuce v Dřevěnicích.

Američan s Australanem přicházejí do Karlovarska

Ke změnám dochází i u mistrovského týmu VK ČEZ Karlovarsko. Do klubu přichází americký univerzál Jalen Penrose a australský blokař Trent O’Dea. “Pravidelně hraje v národním týmu Austrálie, takže určitou kvalitu by měl mít,” uvedl na adresu účastníka Světové ligy trenér VK ČEZ Karlovarsko Jiří Novák.

Naopak fanoušci tohoto klubu už neuvidí na palubovce slovinského nahrávače Gregora Ropreta a slovenského blokaře Radoslava Prešinského.

Hráči Karlovarska stejně jako v Ústí nad Labem začínají s přípravou tento čtvrtek.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz