Berdychovo trápení nekončí. V šestém turnaji za sebou popáté prohrál v prvním kole

(Aktualizováno před )

Česká tenisová mužská jednička se stále nemůže vymanit z krize. Na všech antukových turnajích, včetně Paříže, prohrál Tomáš Berdych hned v prvním kole. Že dojde k radikálnímu zlepšení díky přechodu na travnatý povrch bylo naivní, s francouzským veteránem Julienem Benneteauem padl v Birminghamu v prvním kole 5:7, 6:3, 3:6.

Se stejným výsledkem odjíždí z tohoto anglického města i Karolína Plíšková, která nestačila na Slovenku Magdalénu Rybárikovou 2:6, 3:6. S touto hráčkou prohrála Plíšková vloni ve Wimbledonu, takže se jí “pomsta” nepovedla. Grand slam v Londýně už se pomalu blíží, takže Plíšková má co dělat, aby se dostala do formy…
V úvodním kole skončila také Kateřina Siniaková, podlehla Kristině Mladenovicové z Francie 6:1, 2:6, 4:6.

Ostatním našim tenistkám se ale v Birminghamu dařilo. Loňská obhájkyně Petra Kvitová neměla zrovna lehký los, ale nakonec domácí hvězdu Johannu Kontaovou porazila 6:3, 6:4. V dalším kole jí čeká Australanka Gavrilova.

Těžký boj svedla Barbora Strýcová s Američankou Jennifer Bradyové. První set prohrála 3:6, pak se jí ale začalo dařit a další dvě sady už vyzněly vítězně pro ní 7:5, 6:3. V druhém kole Strýcovou čeká turnajová jednička a úřadující wimbledonská šampionka Garbiňe Muguruzaová ze Španělska.

Dařilo se i Lucii Šafářové, která však hraje travnatý turnaj ve španělské Mallorce. V úvodní kole vyřadila Martu Kosťukovou 6:4, 7:5. Nyní se střetne s bývalou světovou jedničkou Viktorii Azarenkovou z Běloruska. Ve Španělsku naopak už skončila Markéta Vondroušová, jež nestačila na Australanku Samantu Stosurovou 2:6 a 5:7.

- reklama -

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz