Beranům se v přípravě daří, z Jihlavy přivezli výhru

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v dalším přípravném zápase před startem extraligy na ledě prvoligového týmu HC Dukla Jihlava 5:3, když základ k výhře dali čtyřmi góly v první třetině. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík se prosadili opět v koncovce. Góly padaly jen v první polovině utkání, Dukla snížila ve 27. minutě na 3:5 a tento stav vydržel až do závěrečné sirény. Branky zaznamenali Nicolas Werbik, Tomáš Fořt, Pavel Sedláček, Jiří Ondráček a Zdeněk Okál. Zlínští hokejisté si připsali v přípravě pátou výhru ze šesti utkání! Další zápas je čeká v úterý 4. záři od 17:30 hodin, když se doma utkají se slovenským Zvolenem.

Úvodní třetina přinesla hned pět gólů. Do vedení šla Jihlava, když využila zaváhání ve zlínské obraně. Jiránek ve 3. minutě si položil brankáře Jakuba Sedláčka a zakončil při signalizovaní výhodě do prázdné brány. Berani srovnali stav v 9. minutě zásluhou využité přesilovky, mladík Werbik mířil přesně mezi betony jihlavského gólmana Brože. Hra byla vyrovnaná, ale Zlín se dokázal prosadit v koncovce. Berani šli do vedení v 15. minutě po sporné situaci na brankovišti Jihlavy. Po rychlém protiútoku se hosté natlačili před Brože a kotouč dotlačil za brankovou čáru Fořt. Třetí gól přidal po vyhraném buly Fryšary střelou z první Pavel Sedláček, když kotouč se od tyčky odrazil za Brožova záda. Krátce před první sirénou přišel čtvrtý gól, před bránou chyboval bek Suchánek a všudypřítomný Ondráček se trefil nad vyrážečku překvapeného domácího gólmana.

Dukla měla úspěšný vstup do druhé třetiny. 68 vteřin od úvodního vhazování snížil se štěstím Hrníčko. Zlín šel opět do tříbrankového rozdílu ve 24. minutě, Jihlava zahrála nedůrazně v defenzivě, ránu Řezníčka vyrazil Brož betonem a vyražený kotouč usměrnil po přihrávce od Popelky do sítě Okál. Domácí snížili přesně za tři minuty, střelu Váni tečoval do zlínské sítě Hrníčko a zaznamenal druhý gól v utkání. V polovině zápasu promarnil velkou šanci Poletín. Berani měli ve 32. minutě velké štěstí, neboť příležitost Dostálka v síti neskončila. Stejný domácí útočník spálil velkou šanci ve 35. minutě, když mířil vysoko nad.

Jihlava prahla ve třetí třetině po zkorigování nepříznivého stavu. V koncovce ale neuspěli Dostálek a Čachotský. Na druhé straně mohl navýšit vedení ze samostatného úniku Lotyš Kulda, ale na Brože nevyzrál. Velmi dobrý výkon podal Jakub Sedláček, v závěru utkání na zlínského gólmana nevyzráli Čermák a Skořepa. Dukla nepomohla ani power play v poslední minutě zápasu.

Jihlava – Zlín 3:5

Branky a nahrávky: 3. min Jiránek (Harkabus), 22. Hrníčko (Anděl, Suchánek), 27. Hrníčko (Váňa, Anděl) – 9. Werbik (Poletín, Šlahař), 15. Fořt (Ondráček, Gazda), 18. Pavel Sedláček (Fryšara), 20. Ondráček, 24. Okál (Popelka, Řezníček). Rozhodčí: Polák, Kopeček – Jeletz, Mejzlík Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.
Jihlava: Brož – Pohl, Štindl, Suchánek, Váňa, Kajínek, Štebih, Mareš – Čachotský, A. Zeman, Dostálek – Hrníčko, Skořepa, Anděl – Jiránek, Osmík, Harkabus – Čermák, Hlinka, Chlubna Trenéři: Vlk, F. Zeman, Jaroš.
Zlín: Jakub Sedláček – Ferenc, Řezníček, Žižka, Nosek, Valenta, Gazda, Matyáš Hamrlík – Okál, Popelka, Šlahař – Poletín, Werbik, Kulda – Ondráček, Fořt, Kubiš – Fryšara, Karafiát, Pavel Sedláček. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.