Benešovští hokejisté se opět nedočkali, doma podlehli Rakovníku

(Aktualizováno před )

Modrožlutým to nelepí. Prohráli již počtvrté v řadě a čelo tabulky jim utíká. Lvům nepomohli ani navrátilci do sestavy Michal Kaňka a Tadeáš Kočí. Benešovské sráží individuální chyby, které jak Slaný, tak i Rakovník trestali smrtelně.

HC LEV Benešov – HC Rakovník 4:6 3:3, 1:2, 0:1

Branky: 3. Dušek (Holeš), 12. Starec (Sládek, Holánek), 17. Starec (Janáč) 39. Kaňka (Dušek, Fedoročko) – 3. Tolkner, 7. Mikeš (Ságner), 7. Macháček (Okegawa, Kratochvíl), 32. Okegawa (Hegenbart, Ságner), 38. Ságner (Hegenbat), 46. Ságner. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6.

Diváci: 250
HC LEV Benešov: Štěpánek – Rittig, Fedoročko “A”, Korvas, Zderadička, Bursík, Janáč – Formánek, Dušek, Holeš – Sládek, Holánek “C”, Starec “A” – Janák, Kaňka, Kočí – Mrva

HC Rakovník: Burgr (Joska) – Mikeš “C”, Zuska, Vyskočil, Hulcr, Vlk – Grill, Okegawa, Tolkner – Hegenbart “A”, Ságner, Kounovský “A” – Macháček, Kratochvíl, Šroubek – Nekvinda

Vstup do utkání byl hodně divoký. V třetí minutě využil nedorozumění u domácí branky Tolkner a pohodlně skóroval.
Ve stejné minutě však první pětka domácích vrátila na tabuli remízový stav, to se krásně do horního rohu trefil Dušek.
O čtyři minuty už ale bylo s modrožlutými zle. V sedmé minutě se dvakrát trefil Rakovník. Nejprve zvýšil kapitán hostů Mikeš a vzápětí po něm využil nedůrazu v domácí obraně Macháček. A to ještě v další minutě neuznal hlavní rozhodčí Hruška další rakovnický gól pro úmyslné nastavení nohy.

Domácí kouč Ferančík si vzal oddechový čas a ke svým svěřencům příliš vlídného slova nepronesl. Mělo to však efekt. Holánkova lajna vrátila Benešov do utkání, když krásnou kombinaci zakončil Starec a následně stejný hráč skórovali podruhé, a to když dorazil Janáčovu střelu.

Do druhé třetiny však vstoupili lépe opět hosté, trefil se Okegawa. Lvi se tlačili do Burgrovi brány, ale již poněkolikáté dostali lekci z produktivity. Dvě minuty před koncem druhé třetiny zvýšil hostující Ságner na rozdíl dvou branek.
Ihned poté korigoval stav navrátilec do sestavy Kaňka po krásné Duškově nahrávce.

Třetí třetina vypadala z pohledu domácích stejně jako dvě předešlé. Modrožlutí se tlačili do zakončení, ale z jejich strany to již byla křeč. Domácím nešli ani přesilovky, a když už se dostali na dostřel obětaví hosté nebo brankář Burgr vše vyřešili.
V šestačtyřicáté minutě navýšil vedení Rakovníka svou druhou brankou v zápase Ságner. Benešov se už na závěrečný tlak neměl síly a domácím nepomohla nai hra bez brankáře.
Lvi tak natáhli sérii bez vítězství na čtyři a pokud chtějí být v play off, měli by v příštím týdnu, kdy přivítají na svém ledě “béčko” Boleslavi bodovat.