Benešov přihlásil novostavbu MŠ Úsměv do soutěže Stavba roku 2018

(Aktualizováno před )

Do 5. ročníku soutěže o nejkvalitnější stavební dílo na území Středočeského kraje se přihlásily typologicky různorodé druhy staveb. O získání titulu a dalších cen se utká 13 staveb. Benešov přihlásil do soutěže novostavbu MŠ Úsměv.

Soutěž se koná za podpory Středočeského kraje, pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové a ve spolupráci s Odborem kultury a památkové péče Krajského úřadu Středočeského kraje, pod vedením Mgr. Kateřiny Pešatové. Organizátorem a odborným garantem je Nadace ABF – Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Hlavním mediálním partnerem je časopis Stavitel, další partneři jsou Český rozhlas Region, Ctidoma.cz, Development News, Stavebnictví, Stavební klub profi, Střechy fasády izolace.

Na http://www.stavbaroku.cz/printSites.do?Dispatch=ShowContestList&coid=83&group=registered může široká veřejnost od 1. srpna hlasovat o Cenu veřejnosti.
V roce 2017 hlasovalo přes 11 000 občanů kraje. Letos je možné volit mezi stavbou dopravní křižovatky
v Příbrami, mateřskou školou v Benešově, výrobně administrativní budovou Teco v Kolíně, rekonstrukcí statku na Kokořínsku, rozhlednou v Kněžmostě, rekonstrukcí a dostavbou Regionálního muzea v Kolíně, obnovou základní umělecké školy v Benátkách nad Jizerou, bytovou rezidencí Jičínská, vstupním areálem ŠKODA AUTO a. s. a budovou Kliniky Dr. Pírka v Mladé Boleslavi, novostavbou rodinného domu v Neveklově, rekonstrukcí historické kotelny v Libčici nad Vltavou a rekreačním objektem na Slapech.

Soutěží se o titul Stavba roku Středočeského kraje, Cenu hejtmanky, Zvláštní ceny a Cenu veřejnosti. Slavnostní vyhlášení proběhne dne 25. září 2018 ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně.

MŠ Úsměv byla v Benešově slavnostně otevřena 21. listopadu 2017

Původně se na sídlišti Spořilov nacházela pavilónová stavba, jejíž lesk už dávno pominul, a vnitřní i venkovní prostory začínaly být nevyhovující z hlediska hygienických norem i pedagogických trendů dnešní doby. Nyní zde stojí patrová novostavba, která je moderní, vzdušná a plná světla.

Kapacita školky je 140 dětí, pro které je připraveno 5 tříd. Mezi další prostory patří multifunkční výuková místnost, dostatečné zázemí pro učitelky, denní místnosti uklízeček, sklady hraček, sklady prádla, moderně vybavená kuchyň a technologická místnost. Nelze vynechat prostorné zádveří přezouvány a vstupní halu
s klouzačkou pro potěšení všech. Patrová budova školky umožnila naprojektovat a vybudovat rozlehlou zahradu s terénními prvky jako jsou tunely a kopce. Umístěno je zde velké množství herních prvků včetně altánů a domečků. Celý koncept školky i zahrady byl projektován tak, aby splňoval požadavky na polytechnické vzdělávání. Děti si zde nenásilnou formou zažívají zákony fyziky, chemie a dalších přírodovědných věd, což je současným trendem, který rozvíjí v předškolním věku zájem o technické a přírodovědné obory.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz