Během víkendu policisté šetřili dvě nehody zapříčiněné alkoholem za volantem

(Aktualizováno před )

V sobotu 28. července krátce po půlnoci havaroval motocyklista, který jel ve směru od Mladé Boleslavi na Mělník. Poblíž obce Mělnické Vtelno při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení, vjel mimo komunikaci a narazil do stromu.

Po nehodě si ho převzali do péče záchranáři a se zraněním ho převezli do nemocnice. Zde byl zhruba po třech hodinách od nehody podroben dechové zkoušce. Policisté mu naměřili opakovaně téměř 1,4 promile alkoholu. Pětatřicetiletý řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Přiznal se, že před jízdou pil. Jeho spolujezdec utrpěl zranění, s kterými byl letecky transportován do jedné z pražských nemocnic.

Druhá havárie se stala v neděli 29. července kolem 6. hodiny ranní na stejné silnici v obci Vysoká Libeň – Radouň. Nezvládl řízení a narazil čelně do oplocení jednoho z domů , následně do elektrického rozvaděče a oplocení druhého domu. Po příjezdu na místo policisté podrobili třicetiletého řidiče dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Opakovaně nadýchal více než 1,6 promile alkoholu. I zde jak řidič, tak jeho spolujezdec utrpěli zranění, s kterými byli převezeni do nemocnice.

V obou případech jsou řidiči podezřelí z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což vzhledem k tomu, že způsobili nehodu, hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz