Během týdne byli do babyboxů odloženi tři novorození chlapci

(Aktualizováno před )

Poprvé po třech letech, co byl v břeclavské nemocnici zprovozněn babybox, v něm včera nalezli narozeného chlapečka. Dítě bylo lehce podchlazené, ale jinak v dobrém zdravotním stavu. Chlapec dostal jméno Pavel po lékaři Pavlovi Vajčnerovi, který se jako první dítěte ujal.

Malý Pavlík je 173. dítětem odloženým v babyboxu a jedenáctým odloženým v letošním roce.

Např. v Břeclavi byl babybox zprovozněn poté, co matka v nedalekých Dolních Dunajovicích zavraždila tři svá novorozeňata. I to byl důvod pro to, aby zakladatel babyboxů v Čechách Ludvík Hesse, zde nechal umístit tuto schránku pro narozené a odložené děti.

I minulý týden se v jednom z českých babyboxů našli odložené děti. Stalo se tak v Plzni, kde zaměstnanci Kliniky na Denisově nábřeží zjistili, že jsou v babyboxu dokonce dva novorození chlapci. Podle informací by neměli být v sourozeneckém vztahu. Oba už mají jména, Pavel a Luděk.
Jeden z nich byl v kritickém stavu, případem se proto začala zabývat policie. „Musíme zjistit, zda nedošlo k protiprávnímu jednání na tom dítěti. Stěžejní je počkat na výsledky lékařských zpráv,“ řekla krajská policejní mluvčí Martina Korandová. Druhé dítě bylo ve stabilizovaném stavu.

Pokud je dítě v babyboxu nalezené zdravé, policie se tím nezabývá. “Odložení dítěte do babyboxu není považováno za trestný čin, matka se nehledá,“ upřesnil Hess.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz