Během soboty hasiči likvidovali sedm požárů porostů

V Hrochově Týnci hořela tráva na rozloze 1 x 2m. Tráva hořela i na Orlickoústecku, přesněji v Dolní Lipce kolem kolejiště o délce zhruba 30 m. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Z tohoto požáru hasiči přejížděli k dalšímu požáru trávy u železniční trati v Dolní Lipce. Jednalo se o rozlohu přibližně 80 x 10m. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů. V Malé Moravě opět u železniční trati hořela tráva. Hasiči požár zlikvidovali během několika minut. U těchto případů požáry vznikly s největší pravděpodobností od projíždějícího parního vlaku.

Hasiči v sobotu odpoledne vyjížděli také do Slatiňan, kde hořel les zhruba 400 metrů od rybníka. Hasiči museli natáhnout dvojité vedení o délce zhruba 150 m do kopce, protože se hasiči přes cyklostezku s těžkou technikou nedostali. Jednalo se o rozlohu přibližně 30 m2. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun.

Hasiči z Pardubic zasahovali u Kunětic, kde hořel les. Plameny tady spolykaly porost o rozloze 15-20 m2.

Hořící trávu hasili hasiči také v ulici Za Drahou v Ústí nad Orlicí. Požár s největší pravděpodobností opět způsobil projíždějící vlak.

Příčiny vzniku požárů vyšetřují vyšetřovatelé na jednotlivých územních odborech. Škoda vznikla pouze u požáru ve Slatiňanech.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient