Během slavností řešili strážníci opilce i ztracené dítko

(Aktualizováno před )

Během městských slavností posílila Městská policie Česká Lípa hlídkovou službu zejména v centru města. Strážníci zajišťovali veřejný pořádek a nejvíc práce měli v sobotu v noci. Přestože nebylo takové vedro, i tak alkohol složil k zemi několik lidí. Na záchytnou stanici ale MP nikoho nemusela převážet. Kuriozitou bylo volání ženy, která viděla bezdomovce a uvedla, že zvrací krev. Jenže to naštěstí bylo jen červené víno, kterým se přepil.

O největší rozruch se postaral asi čtyřletý chlapec, kterého hlídce strážníků městské policie během koncertu Tublatanky předali dva mladíci. Dítě hledalo své rodiče, ale v tom množství diváků, kteří si přišli slovenskou kapelu poslechnout, se ztratilo. V hledání pokračovali společně, ale nepovedlo se. Proto dítě odvedli na služebnu, kde asi po půlhodině usnulo. Mezi tím městská policie kontaktovala PČR a také pořadatele. Po půlhodině přišli na služebnu muž a žena, kteří prohlásili, že jsou chlapcovi příbuzní, a chtěli si ho odvést. Operační je ale požádala, aby přivedli matku dítěte. To se i posléze stalo. Záležitost bude mít dohru u orgánu péče o dítě.

Noční program završila skupinka mladých, kteří vylezli na pódium, tancovali tam a houpali se na světelných rampách. Strážníci je zkontrolovali a ptali se, co tam dělají. Chtěli si prý vyzkoušet, jaké to je stát na pódiu. Pak se ale omluvili a místo opustili.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz