Basketbalistky Chomutova parádně otočily špatně rozehraný zápas

Mladší žákyně dnes uzavřely základní část soutěže utkáním se Slunetou Ústí. Šlo o derby a zápas sousedů v tabulce, ve kterém hosté v případě vítězství ještě mohli mít šanci na postup do extraligy. Však také Sluneta báječně odehrála celý první poločas, v němž díky vynikající střelecké úspěšnosti vedla až o čtrnáct bodů a nakonec ho vyhrála o deset.

O přestávce ale přišel zlom a obraz hry se radikálně změnil. Najednou na palubovce kralovaly Levhartice, které za pět minut dohnaly ztrátu a pak už samy navyšovaly vedení. Soupeřkám za celý druhý poločas dovolily jen 19 bodů. „Vstup do zápasu se nám nevydařil, dělali jsme hloupé ztráty a nepokrývali si obranný doskok, k tomu soupeř co zvedl, to dal. V šatně jsme si něco řekli, změnili jsme hru, na soupeře jsme přitlačili a postupně přebrali otěže zápasu až k naprosté dominanci. Výsledkem byla zasloužená výhra a opravdu dobrá práce všech,“ zhodnotil utkání trenér Ondřej Matýs.

Liga mladších žákyň U14 Levhartice Chomutov – Sluneta Ústí n. L. 74:54 (11:17, 25:35, 51:44). Sestava Chomutova: Kloudová 27, Čermáková 13, A. Kočí 12, M. Staňková 10, Koudelková 6, Žatecká 2, Doležalová 2, Hrbková 2, Choroušová, Bittnerová, Sekáčová.