Baroš zachránil Baník. Jeho gól rozhodl o vítězství Ostravy

(Aktualizováno před )

Hrající ostravská fotbalová legenda Milan Baroš se v létě rozhodla, že si ještě o jednu sezonu prodlouží kariéru. A dneska za to mohou být ostravští fanoušci obzvlášť rádi, protože svým jediným gólem zápasu pomohl svému klubu k vítězství nad Jabloncem.

Do první šance zápasu se dostali Jablonečtí. V 10. minutě postupoval jablonecký útočník Doležal z boku sám na ostravského brankáře Laštůvku, ten ale předvedl při jeho střele bravurní výkon.
Za dvě minuty se znovu Severočeši dostali do nadějné situace, ale Považanec v jasné pozici netrefil míč.
Do konce půle už diváci, kterých přišlo necelých devět tisíc (!), žádnou nebezpečnou akci neviděli.
Zato hned na začátku druhé půle opět hráči Jablonce, jmenovitě Jorovič, zahrozili, ale opět z toho nic nebylo.
V 61. minutě se konečně dostali k pořádné střele i domácí. Jirásek se napřáhl z dvaceti metrů, ale jeho rána byla tečovaná a byl z toho jen roh.
Pak to ale byli opět hosté, kdo se dostal do příležitosti skórovat, ale Doležal se v 80. minutě opět neprosadil.
Hned za minutu domácí udeřili. Eufórie u ostravských fandů byla kromě vstřeleného gólu ještě umocněná tím, že autorem byl Baroš, miláček publika – 1:0.

Branky: 81. Baroš
Karty: 44. V. Kubista (JAB), 45+1. Jovović (JAB)

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, R. Hrubý (54. Jánoš), Jirásek, Granečný (67. Holzer) – Diop, Baroš (90+1. J. Pokorný).
FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek (87. Chramosta) – Trávník (85. D. Ikaunieks), V. Kubista, Považanec – Masopust, Doležal, Jovović (70. R. Acosta).