Baník vstupuje do nové sezony s pokorou, říká Marek Jankulovski

S cílem umístit se po základní čísti do desátého místa, tedy dostat se do skupiny, v níž si to týmy rozdají o další mety a nebude jim už hrozit sestup, vstupuje Baník Ostrava do nové sezony. Na předsezonní tiskové konferenci se na tom shodli všichni přítomní představitelé klubu.

„Víme všichni, že před dvěma lety byl náš klub ve stadiu klinické smrti. Jsem rád, že se podařilo Baník zase o trochu více stabilizovat a zdokonalit jeho infrastrukturu,“ uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel FC Baník Ostrava. „Výkladní skříní je samozřejmě A-tým, jehož předsezonním cílem je umístění do desátého místa. Tomu jsme podřídili i skladbu kádru,“ dodal výkonný ředitel klubu.

Že má Baník za sebou temná léta, připomněl Marek Jankulovski, sportovní ředitel klubu. Od roku 2011 se Baník v první lize jen jednou dočkal lepšího umístění než 13. pozice. „Proto ani teď nemůžeme mít přehnané cíle. Naopak, musíme jít do sezony s pokorou. Cílem je desáté místo. Že se v případě splnění tohoto cíle může ještě hrát o mety, o kterých teď ani nebudu mluvit, to samozřejmě víme. Ale základním cílem je umístění, o kterém tady mluvíme,“ pravil Marek Jankulovski.

Bohumil Páník, trenér Baníku, kvitoval skutečnost, že má v týmu několik odchovanců, kteří mohou usilovat o místo v základní sestavě. „Vidím jich tady pět,“ řekl, když nahlédl do soupisky. „Půlka sestavy z odchovanců? To už je hezké číslo,“ dodal trenér, který je rád, že mohl v kádru přivítat Patrizia Stronatiho a Daniela Holzera. „Věřím, že se ještě jeden hráč povede,“ pravil trenér Baníku.

„Jmen, o kterých se mluví, je spousta,“ doplnil k věci sportovní ředitel Marek Jankulovski. „Jednáme, máme čas až do půlky září. Chceme trenéra uspokojit, a ještě někoho přivést,“ ujistil sportovní šéf.

Brankář Jan Laštůvka věří, že už nezažije takový konec sezony, jaký nejen on, ale celý Baník absolvoval letos na jaře. „Nikdo z nás už to nechce zažít. Všichni se na sezonu těšíme, nikdo z nás nechce dopustit, aby se Baník zase do posledního kola zachraňoval,“ řekl gólman Baníku.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient