Baník rozhodl o zápase během prvních deseti minut

(Aktualizováno před )

Když fotbalový tým prohrává v 9. minutě 0:3, je to doslova na “hození ručníku do ringu”. Nic takového ale v kopané možné není, a tak museli příbramští fotbalisté protrpět utkání až do konce. Samozřejmě měli ještě jednu volbu, pokusit se utkání zvrátit, jenže Ostrava jim k tomu nedala v podstatě žádnou šanci.

Baník Ostrava – 1. FK Příbram 3:0 (3:0)

První gól padl ve 2. minutě, poté co se po Fleišmanově centru trefil Hrubý – 1:0.
Za čtyři minuty padla branka po spolupráci Smoly a Diopa – 2:0.
Nešťastní hosté si v 9. minutě dokonce vsítili vlastní gól, jmenovitě Tregler, od kterého se míč odrazil do sítě – 3:0.
Domácí si nadále s Příbrami dělali, co chtěli. Už v 15. minutě mohl přidat další gól Smola, ale jeho hlavička těsně minula tyč.

Příbramští hráči se postupem času už ani nepokoušeli o vstřelení gólu, natož o zvrácení zápasu. Spíše se zaměřili na defenzívu a to se jim dařilo. Ostrava se do konce zápasu dostala do šance už jen třikrát (Kuzmanovič, Diop a Holzer), ale skóre už se neměnilo.

Bohumil Páník (trenér Ostravy):Měli jsme vynikající vstup do zápasu. Dařila se nám kombinace po stranách, hráčům vše mimořádně vycházelo. I takové to bývá, ale stává se málokdy, že trenér prožije takový poločas, aby ho fotbal těšil a viděl, co hráči umí. Ve druhé půli už je problém v hlavách hráčů, ale soupeř se určitě zlepšil a kombinoval o něco lépe než my. Nedokázali jsme už nic přidat a měli jsme plno práce ve středu pole se soupeřem, který výborně kombinoval. Dokázali jsme ubránit naši šestnáctku.”

Roman Nádvorník (trenér Příbrami): “Zápas byl rozhodnutý za 10 minut. Vstoupili jsme do něj velice špatně, osobní nezodpovědností hráčů. I když věděli, kde mají při standardních situacích stát, tak jsme je nezvládli. Hned první dvě, pak přišel třetí vlastní gól. Pak jsme udělali rychlé přeskupení, museli jsme vystřídat a odnesl to hráč, který nastoupil k prvnímu ligovému utkání. Dali jsme o hráče víc do obranné řady na defenzivní štít a dostali jsme se trošku více do hry. Pak to bylo hodně složité. Baník dobře kombinoval, věřil si, byl silnější na balonu a my jsme byli všude o krok později. Od druhého poločasu už byla hra vyrovnaná, Baník asi malinko polevil.”

Branky: 2. Hrubý, 6. Diop, 9. vlastní Tregler. Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler. ŽK: Hrubý – Kingue, Tregler, Alvir. Diváci: 6250.

Ostrava: Budinský – Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman – Reiter (77 Holzer), Jirásek, Hrubý, Kuzmanovič (67. Granečný) – Diop, Smola (60. Baroš). Trenér: Páník.

Příbram: Kočí – Tregler, Kodr, Kingue, Nový – Zeman (80. Paulinho), Rezek, Soldát, Polidar (64. Kříž) – Alvir, Adetunji (15. Dramé). Trenér: Nádvorník.