Baník představil první posilu. Do Ostravy přichází Patrizio Stronati

(Aktualizováno před )

Z Austie Vídeň přichází do ostravského klubu třiadvacetiletý střední obránce Patrizio Stronati. V Baníku podepsal smlouvu na čtyři roky. „Dáváme tím nejen Patriziovi najevo, že s ním opravdu počítáme a že se z naší strany nejedná jen o nějaké krátkodobé řešení. Právě naopak,” říká Marek Jankulovski, sportovní ředitel FC Baník Ostrava.

Stronati se vrací do klubu, v kterém začínal svou prvoligovou kariéru. V minulé sezoně hrál za Mladou Boleslav, kam byl z Austrie zapůjčen na hostování. „Vždycky jsem myslel na to, že bych se do Baníku rád vrátil. Možná se vracím trochu dřív, ale to nevadí. Naopak, těším se,“ uvedl bývalý reprezentant mládežnických výběrů.

Stronati se tak mohl zapojit do probíhající letní přípravy, která v Baníku v minulých dnech začala. Trenér Bohuslav Páník přivítal kromě zmiňovaného hráče z Austrie i fotbalisty, co se vrátili z hostování – Ondřeje Šašinku (Zlaté Moravce), Jakuba Šašinku (Poprad), Martina Maceje (Frýdek-Místek) a Jakuba Pokorného (Ústí nad Labem). Z dorostu se do áčka pokusí dostat reprezentant Filip Kaloč a z hráčů juniorky se do úvodního bloku zapojil Jakub Bolf.

Naopak už na soupisce pro podzimní část nadcházející sezony ostravští fanoušci nenajdou Marka Hlinku, Tomáše Mičolu (oba konec smlouvy), Christopha Psychého (rozvázání smlouvy) a Tomáše Poznara (konec hostování z Plzně).

Do přípravy se ještě nezapojili Milan Baroš, Jan Laštůvka, Dame Diop a Martin Fillo, ale to je z důvodu drobných zdravotních problémů. Brzy by se všichni měli k týmu připojit.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz