Baluta jde do Liberce, Řezníček posílí Teplice

(Aktualizováno před )

Do 8. září mají české prvoligové kluby možnost doplnit své kádry. A Liberec s Teplicemi toho využily.

Rumunský záložník Alexandru Baluta přišel do Slavie vloni v červnu, ale stálé místo v sestavě sešívaných si nevybojoval. Často se ani nevešel na lavičku… A Pražané ho nyní posílají na hostování do Liberce.“Rozhodli jsme se, že bude lepší, když Alex odejde na hostování a získá zpět herní praxi, kterou si u nás nevybojoval. Alex se nedokázal popasovat s konkurencí v týmu a s tím, že musí na každém tréninku a každou minutu na hřišti dokazovat, že tam patří, protože ze svého předchozího působení byl zvyklý na zcela výsadní postavení v týmu,” uvedl sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar. Nebo-li jinak řečeno, Baluta musí začít dávat fotbalu 100% jinak se do klubu, který si pro letošní podzim vybojoval Ligu mistrů, těžko vrátí.

I další severočeský klub si během reprezentační přestávky přivedl novou tvář. Z Lokerenu se po půl roce vrací do české ligy útočník Jakub Řezníček. V zimě odcházel do belgického klubu z Plzně, jenže dres Lokerenu navlékl jen čtyřikrát. I proto je jistě rád, že nyní bude mít o hodně větší příležitost si zahrát fotbal a být případně i tahounem.
“Střílení branek nás momentálně hodně trápí a Jakub je velmi zkušeným útočníkem, který ve své kariéře vždy branky dával. Věříme, že na to naváže i v našem dresu,” řekl sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

V nejvyšší české soutěži nastoupil Řezníček už v dresu Příbrami, Mladé Boleslavi, Českých Budějovic, Sparty, Brna, Olomouce a Plzně. Dohromady odehrál 258 utkání, v nichž zaznamenal 64 gólů.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz