Babiš zveřejnil jména ministrů. Otazník visí na nad resortem zahraničí

(Aktualizováno před )

Z předešlé vlády v demisi zůstalo jen šest ministrů – Dan Ťok (ministerstvo dopravy), Adam Vojtěch (zdravotnictví), Klára Dostálová (ministerstvo pro místní rozvoj), Richard Brabec (životní prostředí), Robert Plaga (školství) a Alena Schillerová (ministerstvo financí). Další tři ministry Babiš odvolal, ostatní museli uvolnit místo nominantům sociální demokracie, která bude s hnutím ANO ve vládní koalici.

Třemi novými ministry jsou Taťána Malá, která by měla vést ministerstvo spravedlnosti. Marta Nováková byla nominovaná na ministerstvo průmyslu a obchodu a v ministerstvu obrany by měl šéfovat Lubomír Metnar.

Andrej Babiš nechtěl nijak komentovat změny ve vládě. „Nebudu zdůvodňovat ty změny. To je můj návrh a moje zodpovědnost,“ řekl.

Velkou neznámou je stále zatím post ministra zahraničí. Na tento resort nominovala ČSSD Miroslava Pocheho, s čímž ale nesouhlasí jak Andrej Babiš, tak hlavně Miloš Zeman. A právě prezident by se měl s Pochem dnes sejít. Poté by mělo ještě dojít ke schůzce “hlavy státu” a předsedy ČSSD Jana Hamáčka.

Spekuluje se, že by místo Pocheho měl prozatím “vládnout” zahraničí právě Hamáček. Avšak předseda sociálních demokratů nadále počítá s tím, že ke změně v nominaci ministra zahraničí nedojde.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz