Babiš nebude ministrem spravedlnosti, nechce poslouchat blbé kecy

(Aktualizováno před )

Poté co včera Taťána Malá rezignovala na post ministryně spravedlnosti po kauze “diplomky”, nechal se premiér Andrej Babiš slyšet, že by mohl on sám tento resort dočasně řídit. Avšak poté co tento nápad zkritizovala opozice, se Babiš rozhodl pro jinou variantu. Prezidentovi navrhne, aby pověřil šéfem resortu spravedlnosti dosavadního místopředsedu Legislativní rady vlády Jana Kněžínka.

„Všechny bych rád uklidnil, požádal jsem pana prezidenta, aby pověřil vedením resortu člověka, kterým nejsem já ani nikdo jiný z vlády,“ oznámil dnes dopoledne Babiš. Nechal se také slyšet, že nechce od opozice poslouchat “blbé kecy” na to, že by se on stal dočasným ministrem spravedlnosti.

Je to reakce i na slova předsedy ODS Petra Fialy, který na svém twitteru uvedl: “Andrej Babiš přece nemůže být ministrem spravedlnosti ani jeden jediný den. Trestně stíhaný premiér musí vědět, ze toto je nepřijatelné. A co na to Jan Hamáček? Nebo už vedení ČSSD ztratilo poslední zbytky demokratických instiktů a politického vkusu?”
Dnešní rozhodnutí premiéra pak okomentoval takto: “Je dobře, že Andrej Babiš nakonec porozuměl tomu, že trestně stíhaný premiér nemůže zároveň být i ministrem spravedlnosti. Sice pozdě, na základě “blbých keců opozice”, ale přece…”

Jan Kněžínek dříve pracoval na ministerstvu dopravy, na Úřadě vlády působí od roku 2007. Působí také na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde vyučuje předmět Ústavní právo a státověda.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz