B-tým táborských hokejistů chce v krajské lize splatit loňský dluh a otevřít brány k play-off

(Aktualizováno před )

Vedle druhé ligy mužů, extraligy mladšího dorostu i ligových soutěží ostatních mládežnických výběrů mohou táborští hokejoví fandové i nadále navštěvovat zápasy mužské krajské ligy.

B-mužstvo HC Tábor vyrukuje do boje s dvanácti totožnými soupeři pod vedením dosavadní trenérské dvojice Štěpán Kadilák – Petr Škulina. Za sebou má dvouměsíční tréninkové období na suchu a před sebou výzvu v podobě prolomení hranice play-off.

Letní příprava táborského „béčka“ se dá podle slov Štěpána Kadiláka rozdělit na dvě rozdílné poloviny. „V květnu jsme byli s docházkou hráčů spokojeni a jejich přístup byl perfektní, ale v červnu už to začalo pokulhávat. Nevím, jestli to poznamenaly pracovní, studijní či jiné důvody, ale rozhodně už to nebylo podle našich představ. Je to samozřejmě škoda; tréninky jsou pro hráče, a ne pro nás trenéry,“ usmál se hořce hlavní kouč.

Na led vstoupí hráči B-týmu v pondělí 20. srpna a scházet se budou třikrát v týdnu, což doprovodí i příprava na suchu. Koncem měsíce se do programu „béčka“ promítnou dvojzápasy s týmy Benešova a Sedlčan. „U dalšího soupeře máme ještě malý otazník. Je navíc možné, že si někteří naši kluci zahrají v utkání A-mužstva proti Yverdonu,“ poznamenal Štěpán Kadilák k zápasovému programu před startem mistrovských bojů.

Klíčovým cílem táborské rezervy pro krajskou ligu je stejně jako v uplynulém ročníku postup do play-off. „V minulé sezoně se nám to nepovedlo. Podle mého je to dané tím, že se z kluků vytratil takový ten chtíč a zápal pro hokej. I v krajské lize by totiž měl jít do zápasu na krev, protože soutěž se v poslední době výrazně zkvalitnila,“ usuzuje trenér Kohoutů.

Skladba týmu zůstane otevřená v podstatě až do začátku sezony. „To je opravdu těžké předjímat. Uvidíme, zda a případně kam se někteří mladí kluci dostanou na školy. Nevíme, jak to bude s hráči na rozhraní týmů A a B, tedy kdo se prosadí a kdo ne, případně kdo nám bude pomáhat,“ přemítá lodivod „béčka“ a nepředpokládá, že by mělo dojít k zásadní proměně kádru. Jisté je, že do přípravy nenastoupil obránce Filip Brabec, ale na druhé straně se z Milevska vrací Tomáš Hošek.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz